Nieruchomości z komornikiem
Nieruchomości Z Komornikiem

Nieruchomości z komornikiem

Wobec wielu mieszkań w Polsce prowadzona jest egzekucja komornicza. Sam zawód komornika większości ludzi źle się kojarzy – często utrwalane są negatywne stereotypy na temat tej profesji. Nic więc dziwnego, że konieczność kontaktów z komornikiem odstrasza potencjalnych kupców mieszkania. Aby uniknąć żmudnych poszukiwań nabywcy i uchronić nieruchomość przed sprzedażą na niekorzystnych warunkach, skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Skup nieruchomości z komornikiem i innymi obciążeniami, nasza firma – Odkupimy Mieszkanie pozwoli Ci uwolnić się od problemów.

Sprzedaż nieruchomości z komornikiem – dlaczego sprawia trudności?

Problemy ze spłatą kredytu hipotecznego są coraz częstszym zjawiskiem. Rosnące raty zmuszają właścicieli do sprzedaży mieszkania czy domu. Przyczyną wszczęcia egzekucji komorniczej mogą być również długotrwałe opóźnienia w płaceniu czynszu. Niejednokrotnie długi są również dziedziczone wraz z nieruchomością.

Jeżeli zmagasz się z zadłużeniem, niezależnie od przyczyny problemu, komornik będzie dążyć do sprzedaży Twojej nieruchomości w drodze licytacji komorniczej. Takie rozwiązanie jest zwykle ostatecznością, gdy poszukiwania nabywcy są bezskuteczne, a właściciel musi jak najszybciej spłacić zobowiązania finansowe.

Licytacja komornicza jest bardzo niekorzystna dla dłużnika, ponieważ w jej wyniku mieszkanie zostaje sprzedane za kwotę o wiele niższą, niż w rzeczywistości jest warte. Już na etapie wyceny rzeczoznawca sądowy ustala cenę zazwyczaj niższą niż rynkowa o około 10-20%. Koszty oraz wynagrodzenie komornika to kolejne 10% od kwoty zadłużenia. Należy doliczyć również do tego opłaty sądowe. Mieszkanie natomiast jest wystawiane na licytację za ¾ kwoty oszacowania. To sprawia, że na licytacji komorniczej mieszkanie jest sprzedawane za zaledwie połowę wartości rynkowej. Suma nie zawsze jest zatem wystarczająca, by spłacić dług. Co zrobić, aby się przed tym uchronić?

Zanim pojawi się konieczność licytacji komorniczej, możesz próbować znaleźć kupca na wolnym rynku. Wszczęcie egzekucji komorniczej nie wyklucza zbycia nieruchomości. Szanse na sprzedaż mieszkania na korzystnych dla Ciebie warunkach są jednak bardzo niskie. Nabywcy z pewnością starannie zapoznają się ze stanem prawnym nieruchomości i jeśli zdecydują się na transakcję, wykorzystają obciążenia jako powód do znacznej obniżki ceny. Nic w tym dziwnego – wizja spłacania długów zaciągniętych przez kogoś innego nie jest zbyt atrakcyjna dla poszukiwaczy nieruchomości. Co więcej, zadłużone mieszkanie powinno być kupione za gotówkę – zwykle nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu hipotecznego pod zadłużony już lokal.

Odkupimy Mieszkanie – skup nieruchomości z komornikiem za gotówkę

Jeżeli nie chcesz dopuścić do licytacji komorniczej i sprzedaży Twojego mieszkania dużo poniżej wartości rynkowej, nasza firma jest w stanie odkupić od Ciebie nieruchomość oraz spłacić całe Twoje zadłużenie. Transakcję możesz sfinalizować nawet dzień przed planowaną licytacją, a pieniądze otrzymać w ciągu kilku dni. Skup mieszkań przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności, pomoże skompletować dokumenty i jak najszybciej zakończyć proces sprzedażowy. Jedyne, co powinieneś przygotować samodzielnie, to numer księgi wieczystej oraz szacowana kwota zadłużenia. Tych informacji udzieli Ci komornik lub bezpośrednio wierzyciel.

W przypadku nieruchomości z komornikiem liczy się czas. Każdy kolejny tydzień zwłoki ze spłatą zobowiązań wiąże się z większym ryzykiem wystawienia mieszkania na niekorzystną licytację komorniczą. Cały czas rosną również odsetki. W przypadku sprzedaży mieszkań na wolnym rynku średni czas poszukiwania nabywcy wynosi 3 miesiące. Jeżeli lokal jest dodatkowo obciążony, zadanie to jest znacznie trudniejsze i bardziej czasochłonne. Z tego powodu prawdopodobnie nie uda Ci się sfinalizować transakcji na czas ani wynegocjować korzystnych dla siebie warunków – sprzedasz lokal poniżej ceny rynkowej lub za ułamek ceny podczas licytacji.

Skup nieruchomości z komornikiem Odkupimy Mieszkanie specjalizuje się w problematycznych lokalach. Nasz zespół złożony z ekspertów w branży nieruchomości oraz doświadczonych prawników szybko zajmie się Twoim problemem. Gwarantujemy naszym Klientom uczciwą wycenę nieruchomości oraz szybką decyzję. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną i finansową oraz najkorzystniejsze warunki współpracy. Za każdą nieruchomość płacimy gotówką lub przelewem ekspresowym. Całą procedurę oddłużenia jesteśmy w stanie przeprowadzić w 3 dni.

Sprzedaż nieruchomości z komornikiem może przebiegać sprawnie!

Jeżeli nie wiesz, jak poradzić sobie z nieruchomością z komornikiem i chcesz jak najmniej stracić, nasze usługi są skierowane dla Ciebie. Rozwiążemy Twój problem i uwolnimy Cię od stresu związanego ze sprzedażą kłopotliwej nieruchomości. Działamy na terenie całej Polski – lokalizacja Twojej nieruchomości nie jest dla nas żadnym problemem! Niezależnie od okoliczności, zapewnimy Ci sprawną obsługę i korzystną cenę. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz wysyłania nam wiadomości za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Uwolnij się od problematycznej nieruchomości i szybko zyskaj gotówkę na spłatę zobowiązań! My zajmiemy się resztą za Ciebie!