Nieruchomości z lokatorem

Nieruchomości z lokatorem

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś zamieszkuje mieszkanie, pomimo tego, że nie jest jego właścicielem. Polskie prawo bardziej niż właścicieli chroni osoby zamieszkałe daną nieruchomość, nawet w sytuacjach, kiedy lokator nie płaci właścicielowi za korzystanie z lokalu. Taka sytuacja sprawia, że wynajmujący jest narażony na koszty – musi opłacać czynsz oraz media, a nic nie dostaje w zamian. Na szczęście problem ten można rozwiązać z pomocą naszego skupu nieruchomości z lokatorami za gotówkę.
nieruchomości z lokatorem

Sprzedaż nieruchomości z lokatorami – kiedy jest najlepszą opcją?

Nieruchomości potrafią być świetnym aktywem przynoszącym pasywne dochody, jednak gdy lokator nie wywiązuje się z zobowiązań, generują wyłącznie straty. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, kiedy wynajmiesz swoje mieszkanie, a Twój najemca przestanie płacić. Zgodnie z prawem nie możesz wyrzucić lokatora siłą – jedynym rozwiązaniem wydaje się wówczas polubowne rozwiązanie sporu lub wytoczenie sprawy w sądzie. Pierwsza możliwość raczej nie przyniesie pozytywnych rezultatów – problematyczny lokator rzadko dobrowolnie rezygnuje z darmowego mieszkania. Z kolei walka w sądzie wiąże się ze stresem, stratą czasu i dodatkowymi kosztami.

Niechcianym lokatorem w mieszkaniu może być również osoba, która ma dożywotnią służebność zamieszkiwania Twojej nieruchomości. Wtedy taki lokator ma możliwość korzystania z danego lokalu aż do śmierci. Służebność jest wpisana do księgi wieczystej, dlatego każdy potencjalny nabywca będzie mieć dostęp do tej informacji. Zakup lokalu, w którym ktoś mieszka zgodnie z prawem, raczej nie będzie atrakcyjnym rozwiązaniem. Nabywca nie może bowiem pozbawić przywilejów użytkownika mieszkania. Jeżeli uda Ci się znaleźć kupca, najprawdopodobniej zaproponuje on cenę znacznie niższą od rynkowej. Trudno wówczas oszacować, jak duże straty poniesiesz, decydując się na taką transakcję.

Problematyczne mogą być również odziedziczone domy, mieszkania czy całe kamienice, w których zamieszkują lokatorzy. Nawet jeśli nie sprawiają problemów i zawsze płacą na czas, nie każdy ma możliwość zajmowania się takimi nieruchomościami. Lokatorzy po zmianie właściciela mogą chcieć wykorzystać sytuację, przestać płacić i odmawiać wyprowadzki. W każdej z tych sytuacji optymalnym rozwiązaniem będzie sprzedaż nieruchomości z lokatorami z pomocą wyspecjalizowanej firmy z wieloletnim doświadczeniem. W tej roli doskonale sprawdzi się skup Odkupimy Mieszkanie.

Sprzedaż nieruchomości z lokatorami – jak szybko pozbyć się problemów?

Mieszkanie z lokatorem może być bardzo problematyczne i wręcz niemożliwe do sprzedania na wolnym rynku. Nikt nie chce inwestować swoich funduszy w mieszkanie, z którego nie będzie mógł korzystać ani czerpać zysków z jego wynajmu. Cena, którą potencjalni kupcy mogą zaproponować za taki lokal, zwykle znacznie odbiega od rynkowej na niekorzyść właściciela mieszkania – nabywca w ten sposób zabezpieczy się przed czekającymi go kosztami eksmisji.

Walka z dzikim lokatorem również nie jest łatwa. Bardzo trudno jest taką osobą eksmitować, ponieważ procesy sądowe ciągną się latami. Nawet kiedy uzyskasz pozytywny wyrok sądu i nakaz eksmisji, w większości sytuacji niechcianemu najemcy przysługuje lokal od gminy. Lokator nie może zostać wyrzucony, dopóki takie mieszkanie nie zostanie przydzielone. Po raz kolejny wydłuża to czas oczekiwania i generuje kolejne koszty dla właściciela mieszkania.

Odkupimy Mieszkanie – sprawdzony skup mieszkań z lokatorami za gotówkę

Aby jak najszybciej uwolnić się od nieuczciwych lokatorów i nie tracić już więcej pieniędzy na inwestycje w nierentowne mieszkanie, zdecyduj się na najprostsze rozwiązanie. Odkupimy Mieszkanie to autoryzowany skup nieruchomości z lokatorami. Specjalizujemy się w obrocie problematycznymi nieruchomościami, które na wolnym rynku nie znalazłyby nabywcy lub zostałyby sprzedane za znacznie zaniżoną kwotę. 

Kontaktując się z naszą firmą, możesz liczyć na uczciwą wycenę Twojego mieszkania i szybką wypłatę gotówki. W naszym zespole działają eksperci w dziedzinie nieruchomości oraz doświadczeni prawnicy, którzy bezpiecznie przeprowadzą Cię przez wszystkie formalności. Gdy się z nami skontaktujesz, nasz rzeczoznawca wyceni Twoje mieszkanie i zaproponuje Ci korzystne warunki sprzedaży problematycznego lokalu. Jeżeli zaakceptujesz naszą ofertę, w ciągu 3 dni od nawiązania kontaktu otrzymasz gotówkę lub przelew bankowy.

Skorzystanie z usług skupu nieruchomości z lokatorami pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz samodzielnie poszukiwać nabywców na mieszkanie z problematycznym lokatorem ani spędzać czasu na rozprawach sądowych. Pozwolimy Ci również uniknąć ponoszenia dodatkowych kosztów prowizji dla pośredników i agentów nieruchomości. Z naszą pomocą bez stresu uwolnisz się od walki z lokatorem, który nie płaci czynszu i nie chce opuścić Twojego mieszkania.

Odkupimy Mieszkanie – wybierz sprawdzony skup mieszkań z lokatorami za gotówkę

Nie trać już więcej czasu i pieniędzy na nierówną walkę z dzikim lokatorem. W przypadku wszelkich problematycznych nieruchomości z pomocą przychodzi nasz skup nieruchomości z lokatorami. Odkupimy Mieszkanie nie tylko z trudnym lokatorem, ale również z innymi obciążeniami. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy lub zadzwoń pod +48530235962. Szybko odpowiemy i ekspresowo zajmiemy się Twoim kłopotliwym lokalem. Zapraszamy do nawiązania kontaktu!