Nieruchomości zadłużone

Nieruchomości zadłużone

W życiu zdarzają się sytuacje, w których człowiek popada w długi. Kiedy nie dajesz rady spłacać kredytu hipotecznego, masz zaległości w ZUS-ie lub komornik chce zlicytować Twoje mieszkanie, pamiętaj, że nadal możesz sprzedać swoją nieruchomość, aby pozbyć się zobowiązań wobec wierzycieli. Niestety sprzedaż nieruchomości zadłużonej na wolnym rynku jest niezwykle ciężkim zadaniem – dług hipoteczny przechodzi na nowego nabywcę, zatem tego typu zakup bardzo rzadko bywa opłacalny.

Przeniesienie tytułu własności nieruchomości, która jest zabezpieczeniem dla długu, może być także bardzo skomplikowane. Banki i inne instytucje finansowe często mają prawo pierwszeństwa do nieruchomości w przypadku niewypłacalności kredytobiorcy, co dodatkowo utrudnia sprzedaż. Nasz skup nieruchomości zadłużonych pozwoli Ci wybrnąć z tej sytuacji w sposób szybki, legalny i przede wszystkim opłacalny pod kątem finansowym. Od wielu lat pomagamy Klientom spieniężyć generujące zadłużenie lokale, gwarantując im sprawiedliwą wycenę, szybką zapłatę w formie gotówki oraz pozbycie się problemów w postaci widma egzekucji komorniczej.

skup nieruchomości

Co możemy Ci zagwarantować?

Odkupimy Mieszkanie to autoryzowany skup nieruchomości (również za gotówkę) specjalizujący się m.in. w wykupie nieruchomości zadłużonych. Zaufaj nam, a nasi eksperci pomogą Ci przetrwać trudny czas niestabilności finansowej, kupując Twoje mieszkanie bez prowizji, po atrakcyjnej cenie. Dzięki temu rozwiązaniu staniesz na nogi, zyskując możliwość wyjścia z długów i uniknięcia egzekucji komorniczej. Nasza firma może zaoferować Ci:

Szybką sprzedaż i natychmiastową gotówkę: Czas to pieniądz, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy zadłużona nieruchomość zagrożona jest egzekucją komorniczą. Gwarantujemy szybką sprzedaż nieruchomości, dzięki której zamienisz ciążące Ci zobowiązania finansowe na natychmiastowy zastrzyk gotówki — cały proces sprzedaży zadłużonej nieruchomości jesteśmy w stanie sfinalizować nawet w ciągu 3 dni od pierwszego kontaktu ze strony Klienta.

Rozwiązanie kłopotów prawnych: Twój dług nie jest dla nas problemem — nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów specjalizujących się w tego typu kwestiach. Kupimy od Ciebie mieszkanie po atrakcyjnej cenie, zdejmując z Ciebie zobowiązania hipoteczne, bez konieczności angażowania się w długotrwałe procesy sądowe czy spełniania wymagań kredytodawców.

Kompleksową Obsługę: Zajmujemy się całą procedurą, od wyceny nieruchomości do finalizacji transakcji. Pomagamy w rozwiązaniu wszelkich problemów prawnych i formalności związanych z zadłużoną nieruchomością.

Uczciwą wycenę i przejrzystość działania: Nasz skup nieruchomości zadłużonych za gotówkę zapewnia sprawiedliwe wyceny i transparentność na każdym etapie procesu sprzedaży. Gwarantujemy, że otrzymasz od nas najkorzystniejszą możliwą do uzyskania kwotę w zamian za swoją nieruchomość.

Dyskrecję i Szacunek: Rozumiemy, że sprzedaż nieruchomości zadłużonej niekiedy bywa trudną decyzją, dlatego do każdego Klienta podchodzimy z odpowiednią dozą szacunku, a powierzone nam informacje traktujemy w sposób poufny.

Ogólnodostępność: Lokalizacja nie ma dla nas znaczenia, nasz skup pomaga Klientom na terenie całego kraju. Jesteśmy zainteresowani nawet nieruchomościami zadłużonymi na kwotę wyższą, niż wynosi ich wartość rynkowa. 

Najczęstsze przyczyny zadłużenia nieruchomości

Nieruchomość może być zadłużona z wielu powodów, nie zawsze zależnych od jej właściciela. Często dzieje się tak z powodu niemożliwego do spłaty (np. z powodu utraty pracy lub problemów zdrowotnych) kredytu hipotecznego lub pożyczki z zabezpieczeniem nieruchomości. Problemy finansowe mogą również spowodować tzw. zadłużenie czynszowe, w którym dług wynika z długotrwałego braku opłat za media (gaz, woda, prąd lub usługi, z jakich korzysta lokal – np. telewizja, internet). W zadłużenie czynszowe można wpaść również poprzez niewypłacalnych lokatorów, których eksmisja w polskich warunkach prawnych bywa niezwykle trudna nawet w przypadku ignorowania z ich strony obowiązku regulacji zaległych należności. Oba rodzaje zadłużenia mogą występować jednocześnie w przypadku, gdy docelowo dochody z najmu miały spłacać hipotekę.

Nieruchomość zadłużoną lub udziały w niej można otrzymać również na drodze spadku. Zarówno dziedziczenie wprost, jak i dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza zakłada przejęcie aktywów oraz pasywów (długów) zmarłego. Może okazać się, że zadłużenie jest na tyle wysokie, że stanowią one równowartość otrzymanej nieruchomości lub nawet ją przekraczają (w przypadku dziedziczenia wprost osoba przyjmująca spadek jest zobowiązana do spłaty wszystkich długów niezależnie od ich wysokości). 

We wszystkich powyższych przypadkach najbardziej opłacalną opcją jest sprzedaż nieruchomości zadłużonych. Skorzystanie z naszej oferty pozwoli Ci nie tylko pozbyć się problemu mogącego być przytłaczającym ciężarem, od którego ciężko się uwolnić, ale także przekształcić go na swoją korzyść.

Pomożemy Ci uniknąć egzekucji komorniczej

W przypadku długiego okresu niespłacania swoich zobowiązań nieruchomości zadłużone mogą zostać objęte egzekucją komorniczą. Komornik po próbach windykacji będzie usiłował doprowadzić do inwentaryzacji, wyceny, a następnie licytacji mienia. Licytacja komornicza jest bardzo niekorzystna dla dłużnika, ponieważ w jej wyniku nieruchomość zostaje sprzedana za kwotę o wiele niższą, niż wynosi jej faktyczna wartość. Już na etapie wyceny rzeczoznawca sądowy obniża cenę o około 10% od wartości rynkowej. Koszty wynagrodzenia komornika to kolejne 10% od kwoty zadłużenia. Dodatkowo cena wywołania z mocy prawa zawsze wynosi ¾ oszacowanej kwoty. Podsumowując te rzeczy, w rzeczywistości tylko 50% wartości nieruchomości zostanie wykorzystane na pokrycie długów. Jeżeli po spłaceniu długu i kosztów postępowania zostanie jakaś nadwyżka finansowa, zostaje ona przekazana dłużnikowi.

Z wyżej wymienionych powodów w wyniku sprzedaży nieruchomości zadłużonych w procesie licytacji komorniczej można otrzymać środki dalece niewystarczające na pokrycie zobowiązań. Jeżeli posiadasz nieruchomość zagrożoną licytacją komorniczą, skorzystanie z oferty naszej firmy może pozwolić ci wybrnąć z tej sytuacji na własnych warunkach. 


Zaufaj doświadczonym ekspertom. Zacznij nowy rozdział swojego życia bez ciężaru długów. Skontaktuj się z nami już dziś poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub zadzwoń pod numer +48530235962 i przekonaj się, jak nasza oferta skupu nieruchomości zadłużonych za gotówkę może odmienić Twoją sytuację. Twoje długi nie są dla nas przeszkodą — są wyzwaniem, któremu sprostamy razem!

Ostatnie wpisy