Jak znaleźć wiarygodną firmę zajmującą się skupem mieszkań i uniknąć oszustw?

Utworzono :
24 listopada 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Skup nieruchomości staje się coraz bardziej popularną usługą w Polsce. Wynika to z tego, że współpraca z biurem nieruchomości to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zadłużonych lub tych, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej sprzedaży. Co więcej, tego rodzaju firmy zajmują się skupem nieruchomości problematycznych, np. mieszkaniami z lokatorem czy komornikiem. Nie dziwi zatem fakt, że właściciele mieszkań coraz częściej zgłaszają się do biur skupu nieruchomości. Jak jednak wybrać wiarygodną firmę i uniknąć oszustwa? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Sprawdź, jak znaleźć profesjonalne biuro skupu nieruchomości i korzystnie sprzedać swoje mieszkanie lub dom.

Rekomendacje i opinie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zweryfikowanie wiarygodności firmy zajmującej się skupem nieruchomości są opinie i rekomendacje klientów. Możemy je podzielić na:

  • Rekomendacje znajomych i rodziny. Szukasz firmy, która skupuje nieruchomości? W pierwszej kolejności zapytaj swoich znajomych, członków rodziny czy sąsiadów, czy kiedykolwiek korzystali z usług biura skupu. Takie opinie będą najbardziej wiarygodne, ponieważ otrzymasz je z pierwszej ręki od osób, które znasz i którym ufasz. Osoba, która była zadowolona z usług z pewnością poleci wiarygodną firmę.
  • Internetowe blogi, social media, wizytówka Google, fora i portale. Nie jest trudno znaleźć opinie o firmie w dobie powszechnego dostępu do Internetu. Opinie na temat firm skupujących nieruchomości można znaleźć bez problemu. Oczywiście nie każda opinii będzie wiarygodna, więc porównaj je w różnych źródłach, np. w Google, czy na Facebook i na blogach tematycznych. Kiedy można uznać, że opinie są niewiarygodne? Na pewno Twoje podejrzenie może wzbudzić fakt, że w krótkim czasie pojawiło się wiele opinii na temat jednej firmy lub większość z nich wystawiły anonimowe osoby.
  • Opinie specjalistów z branży. Specjaliści z branży, czyli agenci nieruchomości, eksperci kredytowi, prawnicy to bardzo istotne i wiarygodne źródło informacji. Warto zasięgnąć ich opinii, ponieważ mają dużą wiedzę na temat rynku obrotu nieruchomościami, mogą podzielić się informacjami na temat rzetelności firm działających na rynku i wiedzą, jak powinna wyglądać transakcja z biurem skupu.

Weryfikacja firmy zajmującej się skupem nieruchomości

Sprawdź, jak długo biuro skupu działa na rynku i czy ma doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu transakcji. W przypadku tego rodzaju firm bardzo istotna jest szybkość działania. Profesjonalne biuro skupu działa szybciej niż typowe agencje nieruchomości, a cała transakcja zamyka się w ciągu kilku dni. Jest to możliwe, ponieważ profesjonalne biuro skupu ma wypracowane sprawne procedury i procesy.

Kiedy zdecydujesz się na rozmowę z biurem skupu, to spytaj o warunki umowy. Wiarygodne i profesjonalne biuro skupu zaproponuje bezpłatną wycenę i ofertę, która wynosi nawet około 90% wartości nieruchomości. W przypadku problematycznych i zadłużonych mieszkań i domów oferta może być niższa i wynieść np. 80% wartości lokalu. Taka oferta jest korzystna dla osób, które chcą szybko sprzedać mieszkanie, ponieważ nie muszą dalej ponosić kosztów nieruchomości lub mogą wyjść z zadłużenia. Dyskonto w wysokości 10%-20% nie jest duże, biorąc pod uwagę, że nie trzeba szukać kupca na własną rękę, czy płacić prowizji do biura nieruchomości.

Profesjonalne biuro nieruchomości buduje swoją renomę przez lata i dysponuje kapitałem własnym. Pamiętaj, że w przypadku współpracy z takim biurem transakcja zostanie sfinalizowana w uznanej kancelarii notarialnej, a gotówkę lub przelew otrzymasz w tym samym dniu. Nie będziesz musiał też ponosić żadnych opłat i prowizji niezależnie od tego, czy doszło do podpisania umowy czy też nie.

Sprawdź kompetencje osób, które reprezentują firmę

Zanim nawiążesz współpracę z biurem skupu nieruchomości, to zadzwoń do wybranej firmy i sprawdź kompetencje jej pracowników. W trakcie rozmowy z pewnością dowiesz się, czy masz do czynienia z osobami o dużej wiedzy i doświadczeniu. Profesjonalista wyjaśni na czym polega cała transakcja i będzie służył radą i pomocą np. w skompletowaniu dokumentów. Z chęcią wyjaśni również zawiłości prawne lub skieruje do prawnika współpracującego z firmą. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoja nieruchomość ma niewyjaśniony status prawny lub jest zadłużona. Takie sprawy wymagają specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego podejścia.

Jak działa nasze biuro skupu nieruchomości?

Nasza firma ma ugruntowaną renomę na rynku i może pochwalić się wieloma pozytywnymi rekomendacjami klientów. Na naszą korzyść przemawia nasze doświadczenie i setki udanych transakcji na koncie. Wyróżnia nas etyka działania i najwyższe standardy obsługi klienta.

Jesteśmy otwarci na potrzeby osób, które się do nas zgłaszają. Najczęściej są to osoby, które szybko potrzebują gotówki lub chcą się pozbyć problematycznego mieszkania. Dlatego stawiamy na szybkość i skuteczność transakcji. Większość umów podpisujemy w ciągu kilku dni od zgłoszenia nieruchomości do sprzedaży.
Część naszych klientów mieszka poza granicami kraju, dlatego większość formalności załatwiamy on-line. Uwzględniamy to, że na spotkaniu u notariusza może pojawić się pełnomocnik sprzedającego.

Klienci szczególnie cenią sobie to, że otrzymują od nas gotówkę lub szybki przelew po podpisaniu umowy. Jest to możliwe, ponieważ mamy kapitał własny, a za nabyte nieruchomości płacimy od ręki. Szukasz wiarygodnego i sprawdzonego biura skupu nieruchomości? Wyślij do nas formularz zgłoszeniowy, a oddzwonimy w ciągu kilku godzin.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.