Czy warto sprzedać mieszkanie z komornikiem?

Utworzono :
19 września 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Sprzedaż mieszkania z komornikiem powinna być ostatecznością. Masz długi, którymi zajmuje się komornik? W takiej sytuacji należy zrobić wszystko, żeby porozumieć się z wierzycielami, zawiesić licytację lub szybko znaleźć kupca. Czy warto sprzedać mieszkanie z komornikiem? Oczywiście, że tak. W ten sposób unikniesz licytacji, w której trakcie Twoje mieszkanie może zostać sprzedane za ułamek ceny. Co więcej, komornik obciąży nas kosztami całego postępowania. Jest kilka opcji, z których możesz skorzystać, żeby zapobiec sprzedaży mieszkania na licytacji. Zapoznaj się z kilkoma skutecznymi wskazówkami, które przygotowali dla Ciebie nasi specjaliści.

Jak zatrzymać licytację nieruchomości przez komornika?

Komornik przeprowadzi licytację na żądanie wierzyciela i na podstawie wyroku sądowego opatrzonego klauzulą wykonalności. Warto wtedy powalczyć o to, żeby zawiesić lub umorzyć postępowanie egzekucyjne. W ten sposób zyskamy trochę czasu na ugodę z wierzycielami lub sprzedaż mieszkania na własną rękę.

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego polega na czasowym zatrzymaniu egzekucji. Może do tego dojść na wniosek dłużnika, wierzyciela lub z mocy prawa. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to rozwiązanie tymczasowe. Dług będzie cały czas wymagalny, a wznowienie postępowania będzie tylko kwestią czasu.

W trakcie zawieszenia postępowania dłużnik ma szanse na uregulowanie swojej sytuacji finansowej i spłatę długów. Z pewnością najlepszą opcją będzie porozumienie się z wierzycielami lub sprzedaż nieruchomości na własną rękę.


Z kolei do umorzenia postępowania dojdzie, gdy pojawią się okoliczności, które uniemożliwią egzekucję. Najczęściej są to śmierć dłużnika, błędy formalne popełnione przez wierzyciela lub spłata zobowiązania. Do umorzenia dojdzie również wtedy, gdy komornik nie sprzeda mieszkania podczas drugiej licytacji. Jednak po upływie wyznaczonego w ustawie czasu, wierzyciel znowu może dochodzić swoich należności. Dlatego umorzenie w niektórych sytuacjach również będzie czasowe.

warto sprzedać mieszkanie z komornikiem

Ugoda z wierzycielem zamiast licytacji komorniczej

Najskuteczniejszym sposobem na zatrzymanie licytacji mieszkanie jest ugoda z wierzycielem. Ugoda może polegać na rozłożeniu zadłużenia na raty lub sprzedaży mieszkania na własną rękę. Dzięki temu nie tylko uzyskasz wyższą cenę niż na licytacji, ale też unikniesz kosztów postępowania. Ugoda między Tobą a wierzycielem powinna mieć formę pisemną. W kolejnym kroku wierzyciel powinien przekazać pismo komornikowi. Jeżeli spłacisz swój dług, to sprawa zostanie zamknięta. Pamiętaj jednak, że jeśli nie wywiążesz się z umowy z wierzycielami, to sprawa najpewniej wróci do komornika.

Sprawdź, jak sprzedać mieszkanie z długami.


Sprzedaż mieszkania jako skuteczny sposób na zatrzymanie licytacji

Sprzedaż mieszkania to dobre rozwiązanie, gdy chcesz spłacić wszystkie swoje zobowiązania. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy zobowiązanie jest wysokie i wierzyciel nie chce zgodzić się na raty lub po prostu nie masz środków na jego spłatę. Dzięki sprzedaży mieszkania na własną rękę rozwiążesz swoje problemy finansowe i zaczniesz nowe życie bez długów.

Samodzielna sprzedaż mieszkania będzie dla Ciebie dużo korzystniejsza niż w przypadku licytacji komorniczej. Trudno bowiem uzyskać cenę rynkową na licytacji, ponieważ potencjalni kupujący szukają okazji. Z pewnością będą chcieli kupić mieszkanie w niskiej cenie. Jako właściciel mieszkania nie będziesz miał na nią żadnego wpływu. Pamiętaj również o wysokich kosztach postępowania, którymi zostaniesz obciążony. 

bezproblemowa sprzedaż do skupu nieruchomości

Jak korzystnie sprzedać mieszkania z komornikiem?

Sprzedaż mieszkania z komornikiem jest możliwa. Jeśli chcesz sprzedać taką nieruchomość w dobrej cenie, to warto zgłosić się do biura skupu nieruchomości. Nasze biuro udzieli Ci wsparcia prawnego i rozpocznie negocjacje z wierzycielami. Taka pomoc będzie Ci potrzebna przede wszystkim, gdy wierzyciel nie będzie chciał się z Tobą porozumieć. Wtedy trudno o sprzedaż nieruchomości na rynku i zatrzymanie licytacji.

Kupimy od Ciebie Twoje mieszkanie za gotówkę i spłacimy Twoje długi. Pieniądze trafią w pierwszej kolejności do wierzycieli, a pozostała kwota trafi prosto do Ciebie. Doskonale rozumiemy, że sprzedaż własnego mieszkania nie jest łatwa. Jednak czasami jest to najlepszy sposób na uniknięcie licytacji, wysokich kosztów i dużego stresu. Jeżeli masz problem ze spłatą długi i komornika na karku, to koniecznie skontaktuj się z naszym biurem. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, a nieruchomość wycenimy w ciągu jednego dnia. Naszym klientom zawsze proponujemy godziwą cenę. Jest ona zawsze wyższa od ceny, którą komornik uzyska w trakcie licytacji.

Czy warto sprzedać mieszkanie z komornikiem – podsumowanie

Licytacja nieruchomości będzie z pewnością dla Ciebie dużym stresem. Przy okazji możesz ponieść duże straty finansowe. Twoje mieszkanie może zostać sprzedane nawet za połowę swojej wartości. Do tego dochodzą koszty komornicze. Może się okazać, że środki pozyskane z licytacji nie wystarczą na spłatę wszystkich długów.

W tej sytuacji proponujemy sprzedaż mieszkania z komornikiem na własną rękę. Skontaktuj się z nami, a przeprowadzimy skuteczne negocjacje z wierzycielami i komornikiem.  Zatrzymamy postępowanie egzekucyjne i kupimy Twoje mieszkanie za godziwą cenę. Cała transakcja zajmie nam nie więcej niż kilka dni i jest w pełni bezpieczna.

3 komentarze

  1. […] tego dojdą też koszty komornicze. Chcemy jednak podkreślić, że zajmujemy się również skupem mieszkań z komornikiem. My mamy dla Ciebie atrakcyjną ofertę skupu mieszkania, która pozwoli Ci wyjść z […]

    Reply
  2. […] Więcej o sprzedaży mieszkania z komornikiem przeczytasz w artykule: Mieszkanie z komornikiem […]

    Reply
  3. […] Masz komornika i szukasz wsparcia? Przeczytaj nasz artykuł: mieszkanie z komornikiem. […]

    Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.