Czy można sprzedać zadłużone mieszkanie?

Utworzono :
26 lipca 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Dużo nieruchomości nabywamy za pomocą kredytu hipotecznego. Dla wielu to jedyna opcja sfinansowania wymarzonej nieruchomości. W życiu zdarzają się jednak różne sytuacje, a czasem dochodzi do takich, w których nie jesteśmy w stanie spłacać naszego kredytu. Dochodzi wtedy do zadłużenia mieszkania i sprzedaży go przez komornika. Można jednak tego uniknąć sprzedając je samemu, wcześniej, na dużo korzystniejszych warunkach. W tym artykule pokażemy Ci, że można sprzedać zadłużone mieszkanie i jest to korzystne.

Generalnie sprzedaż mieszkania nie jest szybkim procesem. Poszukiwania klienta trwają tygodniami. Następnie klient potrzebuje czasu na podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Sprzedaż mieszkania trwa średnio około 3 miesięcy. W przypadku zadłużonego mieszkania niestety nie masz tyle czasu na oczekiwanie, ponieważ komornik w tym czasie może zdążyć przeprowadzić licytację, a Tobie dodatkowo urosną odsetki.

Co więcej, sprzedaż zadłużonego mieszkania jest trudniejsza, ponieważ dług na mieszkaniu to problem prawny. Prawie każdy klient na wolnym rynku będzie mieć obawy przed nabyciem takiego lokalu. Na szczęście istnieją firmy specjalizujące się w skupowaniu mieszkań z problemami. Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości pozwoli zaoszczędzić Ci czas i otrzymać korzystną ofertę.

można sprzedać zadłużone mieszkanie

Czy można sprzedać zadłużone mieszkanie- rodzaje zadłużeń

Istnieje wiele sytuacji, w wyniku których nieruchomość staje się zadłużona. Najpopularniejszym rodzajem zadłużenia jest hipoteka. Finansowanie mieszkania kredytem hipotecznym to dobra opcja na zakup mieszkania, ponieważ naszą nieruchomość finansuje bank, a my spłacamy je w ratach. Problem pojawia się wtedy, gdy zaczynamy spóźniać się z płatnościami rat do banku lub przestajemy je w ogóle regulować. Bank wtedy wypowiada nam kredyt oraz zgłasza sprawę do sądu. Następnie wyznacza komornika, który zajmie się sprzedażą naszego mieszkania w drodze licytacji komorniczej.

Równie częstym rodzajem zadłużenia jest brak opłacania czynszu do spółdzielni mieszkaniowej. Nawet mając własnościowe mieszkanie jesteśmy zobowiązani opłacać czynsz do zarządcy. W przypadku braku regulowania opłat za nasz lokal również je zadłużamy. W konsekwencji stracimy mieszkanie w drodze licytacji komorniczej.

Co do zasady, można sprzedać zadłużone mieszkanie bez względu na to u kogo i dlaczego jesteśmy zadłużeni.

mieszkanie z komornikiem

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez komornika?

Gdy zadłużysz mieszkanie, komornik będzie dążył do jego sprzedaży w drodze licytacji. Pieniądze, która uda mu się uzyskać przeznaczy na swoje wynagrodzenie, koszty sądowe oraz na zaspokojenie wierzycieli. Mieszkania na licytacjach komorniczych są sprzedawane w okazyjnych cenach, do tego dochodzi wynagrodzenie komornika. To sprawia, że sprzedaż mieszkania przez komornika jest bardzo niekorzystna dla właścicieli mieszkań.

Komornik zaczyna swoją pracę od powołania biegłego sądowego rzeczoznawcy, który wyceni Twoje mieszkanie. Na licytacji mieszkanie jest sprzedawane za 75% kwoty oszacowania. Do tego dochodzi wynagrodzenie komornika w kwocie 10%. Kolejne około 10% pójdzie na koszty sądowe, wynagrodzenie rzeczoznawcy, koszty korespondencji. Jak widzisz, z zadłużonego mieszkania jedynie 50% jego wartości trafi na pokrycie długów. Dlatego warto wziąć w sprawy swoje ręce i sprzedać mieszkanie samemu, na swoich warunkach, aby uzyskać jak najwyższą kwotę.

sprzedaż zadłużonego mieszkania

Sprzedaż zadłużonego mieszkania- jak to zrobić?

Posiadając zadłużoną nieruchomość pamiętaj, że czas działa na Twoją niekorzyść. Każdego dnia naliczane są odsetki, a do tego zbliżająca się licytacja komornicza. Podejmij działanie niezwłocznie i sprzedaj swoje mieszkanie, aby uwolnić się od długów i znów cieszyć się życiem. Najprostszą i najszybszą opcją będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Skup mieszkań https://odkupimymieszkanie.com/ gwarantuje szybką i bezpieczną transakcję. Pamiętaj, że mieszkanie możesz sprzedać zawsze, nawet podczas egzekucji komorniczej i nawet dzień przed licytacją.

Skupy mieszkań pomagają w kompletowaniu dokumentów, umawianiu notariusza, pokrywają opłaty około zakupowe oraz od razu wypłacają pieniądze. Do tego bardzo szybką podejmują decyzję. To sprawia, że sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości wydaje się bardzo rozsądna, w szczególności gdy posiadasz zadłużone mieszkanie. Nasz skup nieruchomości oferuje również pomoc w znalezieniu nowego lokum oraz w przeprowadzce.

Do sprzedaży zadłużonego mieszkania potrzebujesz wyłącznie numeru księgi wieczystej oraz informacji, ile mniej więcej wynosi zadłużenie u jakiego wierzyciela. Takie informacje uzyskasz u komornika lub bezpośrednio u wierzycieli. Z resztą formalności Ci pomożemy. Powiemy Ci jakich dokumentów konkretnie potrzebujesz i umówimy notariusza w dogodnym terminie. Będziemy również w Twoim imieniu negocjować warunki z wierzycielami, tak abyś uzyskał jak największą kwotę ze sprzedaży mieszkania dla siebie.

Sprzedaż zadłużonego mieszkania do skupu nieruchomości jest bardzo wygodna oraz pozwala na szybkie wydostanie się z tarapatów.

2 komentarze

  1. […] Sprawdź, jak sprzedać mieszkanie z długami. […]

    Reply
  2. […] Dowiedz się więcej o sprzedaży zadłużonych mieszkań. […]

    Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.