Sprzedaż mieszkania z komornikiem w 2022

Utworzono :
18 lipca 2022
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Zastanawiasz się, czy można sprzedać mieszkanie z zajęciem komorniczym? Komornik dąży do licytacji, a Ty nie wiesz co robić? W tym artykule podpowiemy Ci jak pozbyć się problemów, uwolnić od komornika, nie stracić dachu nad głową oraz zacząć na nowo spokojnie żyć.

Sprzedaż mieszkania z komornikiem- jak to zrobić?

Czy dłużnik może sprzedać mieszkanie? Dłużnik może samodzielnie sprzedać swój lokal mieszkalny pomimo egzekucji prowadzonej przez komornika. Prawo nie zabrania zbywania lokalu i dopóki komornik prawomocnie nie sprzeda nieruchomości, dłużnik sam decyduje co robi ze swoją własnością. Sprzedaż własnego mieszkania, pomimo tego, że może nie być przyjemna ze względu na sentyment, to jest najlepszą opcją do spłacenia swojego zadłużenia i całkowitego uwolnienia się od długów. Co więcej, sprzedając swoje zadłużone mieszkanie uzyskamy większą kwotę niż z licytacji komorniczej. Im szybciej zadziałamy, tym więcej pieniędzy nam zostanie, ponieważ komornik nie zdąży naliczyć sobie dużych kosztów egzekucyjnych, które później pokrywa z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży naszego mieszkania.

Czy łatwa jest sprzedaż mieszkania z komornikiem?

Co do zasady, sprzedaż mieszkania z komornikiem nie jest prosta. Ludzie zazwyczaj boją się trudnych nieruchomości. Tu z pomocą przychodzi nasza firma, która jest skupem nieruchomości. Specjalizujemy się w kupowaniu mieszkań z problemami i pomożemy Ci pozbyć się Twojego kłopotu. Nasi prawnicy oraz specjaliści od trudnych nieruchomości pomogą Ci przejść przez cały proces sprzedażowy oraz oddłużeniowy. Najgorszym błędem dłużników jest brak jakichkolwiek działań. To prowadzi do licytacji, w której mieszkanie zostanie sprzedane bardzo tanio.

Dodatkowo, za każdą czynność komornik nalicza sobie bardzo duże koszty, które pokrywa ze sprzedaży Twojego mieszkania. Może się więc okazać, że pomimo licytacji Twojej nieruchomości dług pozostanie, a Ty mimo to zostaniesz eksmitowany ze swojego domu. Aby uniknąć tych wszystkich niekorzystnych i nieprzyjemnych sytuacji, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w negocjacjach z komornikiem oraz wierzycielami, aby część zadłużenia umorzyć oraz resztę spłaty rozłożyć na dogodne dla Ciebie raty. Kiedy mimo tego zadłużenie będzie trudne do spłaty, a komornik mimo to będzie dążył do licytacji, odkupimy od Ciebie problematyczną nieruchomość. W kilka dni otrzymasz od nas pieniądze, za które będziesz mógł kupić inne mieszkanie lub coś wynająć.

sprzedaż mieszkania z komornikiem

Sprzedaż mieszkania z komornikiem- ile mogę stracić?

Po złożeniu wniosku przez wierzyciela o egzekucję z nieruchomości komornik zaczyna przygotowywać się do sprzedaży naszego mieszkania. Najpierw, komornik wraz z rzeczoznawcą sądowym przeprowadza opis i oszacowanie nieruchomości. Już na etapie wyceny, wartość Twojego mieszkania może być ustalona na poziomie niższym o 10-20% od rynkowej. Następnie, komornik wyznacza termin pierwszej licytacji, gdzie cena wywołania jest równa ¾ wartości ceny oszacowania. Jeżeli na pierwszej licytacji nikt nie zdecyduje się na zakup, nastąpi druga licytacja. Tam już cena wywoławcza wyniesie 2/3 ceny oszacowania. Doliczając koszty oraz wynagrodzenie komornika, Twoja nieruchomość może zostać sprzedana za około połowę wartości rynkowej lub mniej. To może sprawić, że Twoje długi nie zostaną w całości spłacone, a Ty pozostaniesz bez dachu nad głową.

Jak wygląda licytacja komornicza?

W większości przypadków odbywa się w sądzie, w obecności sędziego oraz komornika. Na początku komornik wylegitymuje licytantów oraz przedstawi regulamin licytacji. Następnie przedstawi i opisze przedmiot licytacji. Po wypełnieniu wszystkich formalności rozpocznie się licytacja. Komornik ogłosi cenę wywoławczą i zapyta licytantów, kto tyle oferuje. Wtedy licytanci przystępują do przebijania swoich ofert. Po każdej ofercie komornik odlicza do trzech, a zanim to zrobi można proponować wyższą cenę. Licytacja zakończy się, gdy po którejś ofercie komornik doliczy do trzech. Wtedy osoba, która zaproponowała najwyższą cenę jest ogłoszona przez sędziego wygraną.

Co dłużnikowi najbardziej się opłaca?

Najbardziej opłacalna będzie sprzedaż mieszkania z komornikiem przed licytacją doświadczonej firmie jak nasza. Działając od wielu lat w nieruchomościach nie boimy się mieszkań z wpisami komorniczymi i zapewniamy całkowite oddłużenie się naszych klientów. Jeżeli będziesz czekać na licytację, otrzymasz o wiele mniejszą kwotę niż możesz uzyskać od nas sprzedając nam mieszkanie z komornikiem przed licytacją. Może zdarzyć się również taka sytuacja, w której Twoje mieszkanie zostanie zlicytowane, a Twoje długi pozostaną niespłacone. Odezwij się do nas, jeżeli interesuje Cię sprzedaż mieszkania z komornikiem lub jeżeli masz pytania.

Sprzedaż mieszkania z komornikiem z długiem o dużej wartości

Gdy Twoje zadłużenie znacznie przekracza wartość nieruchomości również możemy Ci pomóc i odkupić od Ciebie taką nieruchomość, wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie. Możesz w takiej sytuacji również zastanowić się nad upadłością konsumencką, o której więcej piszemy tutaj: https://odkupimymieszkanie.com/upadlosc-konsumencka/

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.