Udział w nieruchomości- wszystko co musisz wiedzieć w 2022

Utworzono :
18 lipca 2022
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Chcesz wiedzieć czym jest udział w nieruchomości? W tym wpisie wyjaśniamy!

Udział w nieruchomości zazwyczaj otrzymujemy w drodze spadku. Wyrażony jest ułamkiem, bądź procentem. Zostanie współwłaścicielem może okazać się dla nas uciążliwe. Wiążą się z tym koszty, a po drugie nie możemy swobodnie dysponować tą nieruchomością bez zgody innych współwłaścicieli.

Czy można sprzedać swój udział bez zgody innych współwłaścicieli?

Tak, można bez problemu to zrobić nie informując w żaden sposób innych współwłaścicieli. Dotyczy to jednak tylko udziałów wyrażonych ułamkiem, bądź procentem. To tzw. współwłasność ułamkowa. Istnieje również współwłasność łączna, występująca w przypadku małżeństw- wtedy ma charakter bezudziałowy i jest niesprzedawalna.

Dlaczego sprzedaż udziału jest opłacalna?

Sprzedaż udziału pozwala uwolnić się od problemów związanych z posiadaniem udziałów. Po sprzedaży, nie dość, że otrzymamy gotówkę, to nie musimy już opłacać podatku od nieruchomości, nakładów remontowych oraz innych kosztów. Co więcej, współwłaściciele nieruchomości są często skonfliktowani i uczestniczenie w kłótniach może kosztować nas wiele zdrowia. Co prawda trudno jest zbyć udział w nieruchomości, natomiast tu z pomocą przychodzi nasza firma, która skupuje za gotówkę udziały. Skontaktuj się z nami, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces sprzedażowy.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.