Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Utworzono :
24 lipca 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Potrzebujesz szybko sprzedać mieszkanie, a nie wiesz jak się za to zabrać? W tym artykule odpowiemy Ci na wszystkie pytania. Przedstawimy czego potrzebujesz do sprzedaży swojej nieruchomości. Dzięki temu artykułowi będziesz w stanie zakończyć transakcję w ciągu kilku dni.

Co zrobić najpierw?

Na początku skup się na zweryfikowaniu stanu prawnego swojej nieruchomości. Dowiedz się czy w księdze wieczystej nie ma żadnych wpisów lub hipotek. Skontaktuj się ze wspólnotą czy nie posiadasz żadnych zadłużeń w czynszu. Jeżeli mieszkanie otrzymałeś w spadku będziesz dodatkowo potrzebować dokumentu z urzędu skarbowego.

jak szybko sprzedać mieszkanie

Jak szybko sprzedać mieszkanie- samemu czy przez pośrednika?

Po zweryfikowaniu sytuacji prawnej swojego mieszkania możesz przejść do wystawienia ogłoszenia. Przygotuj zdjęcia, które będą dobrze oświetlone, które zachęcą potencjalnych klientów do obejrzenia Twojej oferty. Zwróć uwagę, aby mieszkanie wtedy było posprzątane, a na zdjęciach nie było widać żadnych zbędnych przedmiotów.

Następnie musisz przygotować szczegółowy opis swojego mieszkania. Pisz tam konkretnie, bez używania długich zdań. Opisz z jakich pokoi składa się Twoje mieszkanie, w jakim standardzie jest wykonane, jakie meble pozostaną, dodaj parę słów o okolicy. Napisz o atutach swojego mieszkania.

Czy warto skorzystać z usług pośrednika? Nawet, gdy zdecydujesz się sam wystawić ogłoszenie, zostaniesz zasypany telefonami z biur agencji nieruchomości. Pośrednik pomoże Ci skompletować dokumenty do sprzedaży oraz będzie prezentować Twoje mieszkanie. Weźmie za to jednak dość spore wynagrodzenie, bo w kwocie około 3% netto od sprzedaży. Dlatego decydując się na pośrednika przygotuj się na stratę od kilku do kilkunastu tysięcy z kwoty uzyskanej ze sprzedaży Twojego mieszkania.

W naszej ocenie nie warto korzystać z usług pośrednika, ponieważ wszystkie informacje o sprzedaży mieszkania znajdziesz w Internecie. Jedyną sytuacją, w której warto zdecydować się na współpracę z agentem to ta, w której mieszkamy daleko od sprzedawanego mieszkania i nie jesteśmy w stanie sami go prezentować klientom.

odkupimy mieszkanie

Jak wycenić mieszkanie?

Po przygotowaniu ogłoszenia musisz ustalić cenę za jaką chcesz sprzedać mieszkanie. Jeżeli nie wiesz w jakich cenach obecnie sprzedają się nieruchomości możesz wycenić je na dwa sposoby.

Przejrzyj ogłoszenia na portalach, które są w podobnej okolicy oraz w podobnym metrażu do Twojego mieszkania. Zwróć uwagę jednak na to, ile ogłoszenie już wisi w Internecie. Internet jest przepełniony przeszacowanymi ogłoszeniami, które nie mogą się sprzedać od wielu miesięcy, a Tobie zależy przecież na szybkiej sprzedaży.

Drugim sposobem jest skorzystanie z wyceny przez profesjonalistów. Możesz odszukać firmy specjalizujące się w wycenie nieruchomości, która zrobi to za Ciebie. Ważne, aby firma, która będzie wyceniać Twoje mieszkanie opierała się na cenach transakcyjnych, a nie ofertowych. Możesz skorzystać z naszych usług, ponieważ oferujemy bezpłatną wycenę online. Wyceń swoje mieszkanie wypełniając nasz formularz.

Jak szybko sprzedać mieszkanie- skup nieruchomości

Wystawiając mieszkanie do Internetu trafisz na klientów poszukujących mieszkania dla siebie. Większość z nich będzie posiłkować się kredytem, a samo uzyskanie kredytu trwa średnio około 2 miesięcy. Tacy klienci przekreślają Twoją szansę na szybką sprzedaż nieruchomości.

Klienci gotówkowi również się zdarzają. Pamiętaj jednak, że ci ludzie szukają mieszkania dla siebie, w którym zamieszkają przez następne kilkadziesiąt lat. W związku z tym nie podejmą decyzji od razu i mogą się zastanawiać tygodniami.

Jak zatem błyskawicznie sprzedać nieruchomość kiedy pilnie potrzebujesz gotówki? Warto wtedy odezwać się do skupu nieruchomości. To firmy, które zawodowo skupują wszelkiego rodzaju mieszkania. Takim przykładem jest nasza firma, odkupimymieszkanie.com. Korzystając z usług naszej firmy, która działa w całej Polsce możesz być pewny szybkiej transakcji. Dodatkowo, pomożemy skompletować Ci wszystkie dokumenty niezbędne do sprzedaży. Cała transakcja może zakończyć się w ciągu 2 dni od Twojego pierwszego kontaktu z nami. Skontaktuj się z nami!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.