Jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży mieszkania?

Utworzono :
21 sierpnia 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Do naszego biura skupu nieruchomości często zgłaszają się osoby, które mają problem ze sprzedażą zadłużonego mieszkania. Wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji. Odczuwamy skutki wysokich stóp procentowych i inflacji, która przekłada się na rosnące koszty życia. Zastanawiasz się jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży mieszkania?


Jesteśmy po to, żeby pomóc w sprzedaży zadłużonego mieszkania. Nasi specjaliści z www.odkupimymieszkanie.com przygotowali krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak korzystnie sprzedać mieszkanie z długami. Z nami jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ zajmujemy się skupem zadłużonych mieszkań.

jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – jakie rodzaje zadłużenia spotykamy najczęściej

Na pierwszym miejscu należy wymienić zaległości w spłacie czynszu do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Zaczynamy zalegać z rachunkami, ponieważ straciliśmy pracę lub zdrowie. Nie zawsze mamy wpływ na naszą sytuację materialną. Zdarza się, że osoba, która zajmuje nasz lokal np. na podstawie umowy najmu, przestaje płacić rachunki. W takiej sytuacji czekamy wiele miesięcy na eksmisję, a stos zaległych opłat rośnie.


Drugi najczęstszy powód zadłużenia to kredyt hipoteczny. Informacja o zadłużeniu z tytułu kredytu znajduje się w księdze wieczystej nieruchomości. Jak wiemy, wpis hipoteki do księgi wieczystej jest niezbędnym
zabezpieczeniem dla banku.


Rodzaj zadłużenia może mieć wpływ na to, jak szybko sprzedasz swoje mieszkanie. Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży lokalu, to zapraszamy do naszego biura skupu nieruchomości www.odkupimymieszkanie.com. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy. Zajmujemy się skupem zadłużonych i problematycznych nieruchomości.


Nasze biuro nieruchomości pomaga zadłużonym osobom. Odkupujemy zadłużone mieszkanie za dobrą i uczciwą cenę. Wielu naszych klientów z powrotem stanęło na nogi.

można sprzedać zadłużone mieszkanie

Jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży mieszkania- czy to utrudnia proces?

Sprzedaż zadłużonego mieszkania na rynku może być trudna. Takie nieruchomości nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby prywatne unikają problematycznych i zadłużonych mieszkań. Zakup zadłużonego mieszkania oznacza dużo więcej formalności. Większość klientów woli ograniczyć procedurę zakupu do minimum i jak najszybciej się wprowadzić. Zadłużone mieszkanie kojarzy się z kłopotami, których każdy z nas chce uniknąć.


Klienci obawiają się, że zakup zadłużonego mieszkania wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Nie chcą przejmować zadłużenia po byłym właścicielu. Warto jednak podkreślić, że nie każdy rodzaj zadłużenia przechodzi na kupca. Jest to np. zadłużenia w spółdzielni. Z kolei hipoteka na rzecz banku obciąża nowego właściciela.


Na rynku nieruchomości jest dużo mieszkań, które kupimy bez żadnego zadłużenia. Możemy wybierać między ofertami od deweloperów lub ofertami, które pojawiają się rynku wtórnym. Dlatego prywatny nabywca nie ma w zasadzie potrzeby, żeby kupować mieszkanie z długiem. Jedynie bardzo niska cena mogłaby go do tego przekonać.


Czy warto sprzedawać mieszkanie za ułamek jego wartości? My proponujemy dużo lepsze rozwiązanie.


Jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży mieszkania– szybka sprzedaż zadłużonego mieszkania

Sprzedaż mieszkania z długami na własną rękę jest trudna i stresująca. Nie musi jednak tak być. Wystarczy, że skontaktujesz się z profesjonalnym skupem nieruchomości. Specjalizujemy się również w skupie mieszkań trudnych i zadłużonych. Kupimy od Ciebie mieszkanie, którym z różnych względów nie są zainteresowani prywatni nabywcy.


Dzięki współpracy z nami będziesz mógł szybko sprzedać zadłużoną nieruchomość w dobrej cenie. Pozbędziesz się kłopotów i zaczniesz nowe życie bez długów.

sprzedaż zadłużonego mieszkania


Sprzedaż zadłużonej nieruchomości – proces krok po kroku


Sprzedaż zadłużonego mieszkania do skupu nieruchomości to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się długów. Staramy się ograniczyć nasze procedury do minimum. Z Twojej strony będziemy potrzebowali informacji o wysokości Twojego zadłużenia. W przypadku długów czynszowych potrzebne będzie zaświadczenie ze spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Kwota, która trafi na Twoje konto po sprzedaży mieszkania, będzie pomniejszona o wysokość wskazanego długu.

W przypadku kredytu hipotecznego potrzebny będzie dokument bankowy z informacją o saldzie zadłużenia oraz promesa bankowa. Promesa to zobowiązanie banku do wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej zaraz po spłacie kredytu. Po podpisaniu aktu notarialnego w pierwszej kolejności przelewamy środki do banku na podstawie informacji o saldzie zadłużenia. Jeżeli kwota sprzedaży będzie wyższa od długu bankowego, to różnicę przelejemy na Twoje konto.


Sprzedaż zadłużonego mieszkania do skupu nieruchomości zamiast licytacji komorniczej

Jeżeli Twoje zadłużenie rośnie, to nie czekaj aż stracisz płynność i stabilność finansową, a Twoje mieszkanie zajmie komornik. Takiej sytuacji warto uniknąć. Licytacja komornicza oznacza, że Twoje mieszkanie zostanie sprzedane za niską cenę. Może się okazać, że kwota, jaką uzyskasz ze sprzedaży, nie pokryje Twojego długu.


Korzystnym rozwiązaniem jest sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości. Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a w ciągu 24 godzin od wpływu zgłoszenia nasi specjaliści przygotują dla Ciebie wycenę oraz ofertę zakupu mieszkania. Jeżeli nasza oferta spotka się z Twoją aprobatą, to wtedy ustalamy datę podpisania aktu notarialnego.


Nie tylko odkupimy Twoje mieszkanie, ale również spłacimy zaległe rachunki, czynsz, czy też zobowiązania finansowe w firmach pożyczkowych. Ty otrzymujesz uzgodnioną kwotę do ręki i nie musisz dłużej przejmować się długami.


Skup zadłużonych mieszkań – dlaczego warto współpracować ze skupem nieruchomości?

Zapraszamy do współpracy z naszym z profesjonalnym biurem skupu nieruchomości. Jest to najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz sprzedać zadłużone mieszkanie i nie możesz znaleźć kupca. Nie tylko szybko i sprawnie kupimy Twoją nieruchomość, ale pomożemy Ci również zebrać wszystkie niezbędne dokumenty. Otrzymasz od nas też pełne wsparcie formalne i prawne.
Jeżeli dalej masz pytania jak zadłużenie wpływa na proces sprzedaży mieszkania to skontaktuj się z nami już dziś!

2 komentarze

  1. […] ze sobą pewne wyzwania – np. obciążenie komornicze. (Przeczytaj też nasz artykuł o tym, jak zadłużenie wpływa na sprzedaż mieszkania). Na otwartym rynku znalezienie nabywcy na takie mieszkanie może być trudne. Dla firm […]

    Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.