Kiedy rozważyć sprzedaż mieszkania?

Utworzono :
15 września 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Kiedy warto zastanowić się nad sprzedażą?

Decyzja o sprzedaży mieszkania nie należy do łatwych. Polacy są bardzo przywiązani do swoich nieruchomości, a posiadanie mieszkania na własność jest marzeniem wielu z nas. Często nie możemy zdecydować czy to dobry moment na sprzedaż nieruchomości, czy warto to zrobić oraz kiedy rozważyć sprzedaż mieszkania.

Wiele jednak zależy od okoliczności. Część osób chce sprzedać swoją nieruchomość, ponieważ traktuje ją jako inwestycje i chcą po prostu dobrze zarobić na transakcji. Są jednak osoby, które chcą lub muszą sprzedać mieszkanie np. z powodów finansowych.

Nasi specjaliści przygotowali artykuł, z którego dowiesz się, kiedy warto rozważyć sprzedaż mieszkania.

Czy warto sprzedać mieszkanie w 2023 r.?

Załóżmy, że traktujesz swoje mieszkanie jako inwestycje i zastanawiasz się, czy obecna sytuacja gospodarcza pozwoli Ci na sprzedaż lokalu w korzystnej cenie. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach i trudno przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Po zastoju na rynku nieruchomości spowodowanym drogim pieniądzem i słabą akcją kredytową obserwujemy stopniowe odbicie od dołka. Przyczyn jest kilka, a jedną z nich jest rządowy program Bezpieczny Kredyt 2%.

Preferencyjny kredyt hipoteczny z dopłatami rządowymi przez 10 lat i niskim oprocentowaniem umożliwia zakup mieszkania tym osobom, które do tej pory nie mogły sobie na to pozwolić.

Druga przyczyna to zdecydowana obniżka stóp procentowych, która zaskoczyła analityków rynkowych i kredytobiorców. Rada Polityki Pieniężnej na swoim ostatnim posiedzeniu obcięła główne stopy procentowe, aż o 75 p.p. Oznacza to, że kredyt będzie dużo tańszy.

Bez wątpienia przełoży się to na rosnący popyt na mieszkania, a ceny mieszkań przez najbliższy czas pozostaną wysokie. Jeżeli zatem rozważasz sprzedaż mieszkania, to warto sprzedać je właśnie teraz i skorzystać z wysokich cen. Sytuacja rynkowa bez wątpienia sprzyja sprzedającym. Możesz szukać kupujących na wolnym rynku, ale jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży i nie chcesz ponosić kosztów prowizji dla agenta nieruchomości, to zapraszamy do biura skupu nieruchomości. Kupimy Twoje mieszkanie w dobrej cenie i zapłacimy gotówką. Nie musisz się obawiać, że będziesz długo czekał na kupca i stracisz okazję na sprzedaż nieruchomości w dobrej cenie. 

sprzedaż zadłużonego mieszkania

Sprzedaż mieszkania ze spadku

Otrzymanie mieszkania w spadku może rozwiązać nasze problemy mieszkaniowe lub finansowe. Jeżeli nie zamierzamy mieszkać w odziedziczonym lokalu, to warto pomyśleć o jego korzystnej sprzedaży.

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania może się okazać dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.  Z taką sytuacją mamy do czynienia, gdy odziedziczony lokal znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania lub nie mamy środków na kosztowny remont.  

Co więcej, środki, które pozyskasz ze sprzedaży, możesz przeznaczyć np. spłatę kredytu hipotecznego lub na inwestycję. Bardzo często zgłaszają się do nas klienci, którzy mieszkają w innym mieście lub nawet za granicą i zależy im na szybkiej i korzystnej sprzedaży odziedziczonego mieszkania.

Mieszkasz daleko od odziedziczonej nieruchomości i nie masz czasu na szukanie kupca i prezentację mieszkania? Zapraszamy do naszego skupu nieruchomości. Sprawdź, jakie korzyści możesz odnieść dzięki współpracy z nami.

Zdarza się też, że otrzymamy w spadku udział w mieszkaniu i musimy dogadać się z innymi spadkobiercami. Jednak każdy z nich może mieć inne plany i okazuje się, że jakiekolwiek porozumienie między wami nie jest możliwe. Sam udział nie przyniesie Ci wtedy żadnych korzyści, a dodatkowo musisz ponosić koszty utrzymania mieszkania. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprzedaż udziału. Oczywiście trudno będzie znaleźć prywatnego kupca, który będzie chciał kupić Twój udział.  Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprzedaż udziału do biura skupu nieruchomości. Gwarantujemy szybką transakcję i minimum formalności. Dzięki nam pozbędziesz się kłopotliwego udziału i otrzymasz gotówkę od ręki. Dowiedz się więcej o sprzedaży udziałów z naszego artykułu https://odkupimymieszkanie.com/czym-sa-udzialy-w-nieruchomosci/.

kiedy rozważyć sprzedaż mieszkania

Sprzedaż zadłużonego mieszkania

Sprzedaż zadłużonego mieszkania będzie dla każdego z nas ostatecznością. Czasami szukamy innych rozwiązań na poprawienie naszej sytuacji finansowej. Jedno jest pewne, nie zwlekajmy zbyt długo. Jeżeli popadamy w coraz większe zadłużenie, to warto wtedy rozpocząć proces sprzedaży mieszkania. Jednym z głównych powodów naszego rosnącego zadłużenia jest kredyt hipoteczny.

Przez bardzo długi czas stopy procentowe były na bardzo wysokim poziomie, a raty kredytów hipotecznych były wysokie. Sytuacja ulegnie teraz poprawie, ale nasze zobowiązania miesięczne wciąż będą dla nas sporym obciążeniem. Wiele osób ma problem ze spłatą rat lub ma zaległości. Do tego często dochodzą długi w spółdzielni lub wspólnocie. Część ratuje się pożyczkami lub chwilówkami, wpadając w spiralę zadłużenia. Nie ma jednak sensu doprowadzać do tak wysokiego zadłużenia. Dobrym rozwiązaniem na pewno będzie sprzedaż mieszkania, tym bardziej że ceny za metr kwadratowy są bardzo wysokie. Decydując się na sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości, nie tylko spłacisz dług, ale możesz dostać też dodatkową gotówkę. W ten sposób możesz rozpocząć nowe życie bez długu. Więcej przeczytasz o tym na https://odkupimymieszkanie.com/korzysci-ze-sprzedazy-zadluzonej-nieruchomosci/.

Sprzedaż mieszkania z komornikiem

Część naszych klientów pyta, czy można sprzedać mieszkanie z komornikiem. Jest to jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że lepiej sprzedać mieszkanie, zanim nasi wierzyciele oddadzą sprawę do sądu, a następnie do komornika. Jeśli jednak już do tego dojdzie, należy zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do licytacji. Twoje mieszkanie może zostać wtedy sprzedane za dużo niższą kwotę niż jego rynkowa wartość. Do tego musisz doliczyć koszty komornicze. Może się okazać, że po licytacji wciąż będziesz miał długi. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę ze skupem nieruchomości, to weźmiemy negocjacje z komornikiem na siebie. Odkupimy mieszkanie od Ciebie w dobrej cenie i spłacimy Twoje zobowiązania. Więcej o sprzedaż mieszkania z komornikiem przeczytasz na https://odkupimymieszkanie.com/jakie-sa-koszty-egzekucyjne-przy-sprzedazy-nieruchomosci/.

Jeżeli dalej masz pytania co do tego kiedy rozważyć sprzedaż mieszkania czekamy na Twój kontakt!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.