Co zrobić, gdy odziedziczymy nieruchomość i nie chcemy jej zatrzymać?

Utworzono :
22 grudnia 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Otrzymanie mieszkania w spadku jest z reguły dobrą wiadomością. Jeśli nieruchomość jest wolna od obciążeń, to może rozwiązać nasze problemy mieszkaniowe lub finansowe. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na zatrzymanie odziedziczonego mieszkania.

Wtedy warto rozważyć sprzedaż takiej nieruchomości do profesjonalnego biura skupu nieruchomości. Eksperci przygotowali artykuł, z którego dowiesz się, jak sprzedać mieszkanie do biura skupu nieruchomości i jakie są zalety takiego rozwiązania.

Sprzedaż odziedziczonego mieszkania do biura skupu – korzyści

Do naszego biura często zgłaszają się klienci, którzy odziedziczyli mieszkanie, ale z różnych powodów nie mogą go zatrzymać. Najczęstsze powody takiej decyzji to:

 • Klienci mają duże potrzeby finansowe i przyda im się szybki zastrzyk gotówki.
 • Klienci mają swoje mieszkanie z hipoteką i z pomocą pozyskanej gotówki chcą spłacić kredyt hipoteczny.
 • Mieszkanie wymaga generalnego remontu, a spadkobiercy nie mają wystarczających środków finansowych.
 • Mieszkanie jest w innym mieście i spadkobiercy nie chcą się przeprowadzać, ani nie mają czasu zająć się wynajmem lub sprzedażą.

W takiej sytuacji liczy się czas, ponieważ spadkobiercy muszą na bieżąco regulować czynsz i inne opłaty związane z mieszkaniem. Dlatego warto rozważyć sprzedaż do biura skupu nieruchomości. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z takiej transakcji:

 • Szybkość i prostota całego procesu sprzedaży. Cała transakcja trwa zazwyczaj tylko kilka dni.
 • Płatność gotówką zaraz po podpisaniu umowy u notariusza.
 • Zaraz po zgłoszeniu otrzymasz od nas bezpłatną wycenę i niezobowiązującą ofertę.
 • Możesz liczyć na wsparcie najlepszych specjalistów.
 • Oferujemy atrakcyjne ceny skupu.
 • Od swoich klientów nie pobieramy żadnych opłat i prowizji.
 • Skup nieruchomości na terenie całej Polski w mniejszych i większych miejscowościach (nie tylko w dużych aglomeracjach).
 • Oferujemy również skup nieruchomości problematycznych – w tym zadłużonych i wymagających generalnego remontu.
 • Skupujemy też odziedziczone udziały w mieszkaniu – Sprzedaż mieszkania przy kilku właścicielach.

Naszą firmę skupu nieruchomości wyróżnia profesjonalizm, wiarygodność oraz duże doświadczenie. Działamy etycznie, zachowując najwyższe standardy obsługi klienta.

Jak wygląda współpraca z biurem skupu nieruchomości?

Biuro skupu nieruchomości działa inaczej niż typowe biuro nieruchomości. Główna różnica polega na tym, że nie szukamy klienta na Twoją nieruchomość, ale sami kupujemy ją od Ciebie. Jesteśmy bezpośrednim kupującym, co znacznie przyspiesza całą transakcję. Co więcej, nie musisz płacić prowizji naszym specjalistom.

Nasz proces skupu nieruchomości jest bardzo prosty. Składa się z kilku kroków:

 1. Wysyłasz do nas formularz zgłoszeniowy z opisem odziedziczonego mieszkania wraz ze zdjęciami każdego pomieszczenia. Podaj nam najważniejsze informacje, ponieważ będą one niezbędne do sporządzenia wyceny.
 2. W ciągu jednego dnia roboczego przygotujemy dla Ciebie bezpłatną i rzetelną wycenę. Razem z wyceną otrzymasz atrakcyjną ofertę zakupu Twojej nieruchomości.
 3. Akceptacja oferty z Twojej strony. Jeżeli uznasz naszą ofertę za atrakcyjną, to wtedy wspólnie kompletujemy dokumenty potrzebne do sfinalizowania transakcji. Pamiętaj, że możesz liczyć na naszą pomoc na każdym etapie transakcji.
 4. Jeżeli chcesz czuć się pewnie, to możemy podpisać umowę przedwstępną. Na Twoje konto przelejemy zaliczkę w ustalonej wysokości.
 5. Ustalamy dogodną dla wszystkich datę podpisania umowy końcowej w kancelarii notarialnej. Koszt aktu notarialnego bierzemy na siebie.
 6. Zaraz po podpisaniu aktu notarialnego otrzymasz od nas gotówkę lub przelew. Wybór należy do Ciebie.

Cała transakcja trwa z reguły nie dłużej niż kilka dni. Wszystko jednak zależy od stopnia skomplikowania sprawy.

Oferta skupu – ile możemy zaproponować?

Nasza oferta skupu jest zawsze atrakcyjna i uczciwa. Głównym punktem odniesienia jest wycena, którą przygotowujemy na podstawie informacji uzyskanych od Ciebie oraz cen transakcyjnych z najbliższej okolicy.

Naszym klientom proponujemy z reguły 90% wartości nieruchomości, która wynika z naszej wyceny. Zdarza się, że mieszkanie jest zadłużone, ma wady prawne lub wymaga gruntownego remontu. Wtedy oferta skupu będzie trochę niższa, ale wciąż atrakcyjna.

Dyskonto wynika z tego, że bierzemy na siebie całe ryzyko związane z późniejszą odsprzedażą oraz ponosimy koszty transakcji. Mimo dyskonta oferta jest korzystna dla Ciebie, ponieważ:

 • Nie musisz płacić nam prowizji (jaką musisz zapłacić, współpracując z typowym biurem nieruchomości).
 • Nie musisz czekać na potencjalnego nabywcę. Sprzedaż mieszkania może trwać kilka lub kilkanaście miesięcy. W tym czasie czeka Cię wiele prezentacji i konieczność odbycia wielu bezowocnych rozmów. Współpracując z nami, oszczędzasz wiele czasu, ponieważ cały proces sprzedaży trwa tylko kilka dni.
 • Nie musisz ponosić przez wiele miesięcy kosztów utrzymania mieszkania, w którym nie mieszkasz.
 • Sprzedając mieszkanie do naszego biura skupu, nie musisz również sprzątać mieszkania ani go remontować.
 • Nie czekasz miesiącami na gotówkę, ponieważ my zapłacimy Ci od ręki.

Może się okazać, że sprzedając mieszkanie na własną rękę lub za pośrednictwem agenta nieruchomości Twoje wszystkie koszty przekroczą dyskonto. Nie mówiąc już o czasie, który straciłeś.

Kim jesteśmy i jak działamy?

Nasze biuro skupu działa od wielu lat na terenie całej Polski. Mamy na swoim koncie tysiące udanych transakcji. Cieszymy się uznaniem i dużą renomą. Najbardziej jednak cieszą nas pozytywne opinie i rekomendacje naszych klientów.

Nasi specjaliści mają dużą wiedzę i doświadczenie. Współpracujemy również z renomowanymi kancelariami prawnymi i notarialnymi. Dzięki temu możesz liczyć na fachowe wsparcie i doradztwo.

Przez lata wypracowaliśmy proces, który jest prosty, szybki i skuteczny. Ważne jest to, że od naszych klientów wymagamy tylko minimalnego zaangażowania.

Chcesz sprzedać odziedziczone mieszkanie? Potrzebujesz gotówki? Dobrze trafiłeś. Zadzwoń do nas już dziś! +48 530 235 962

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.