Upadłość konsumencka za darmo w 2022

Utworzono :
29 lipca 2022
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Upadłość Konsumencka Za Darmo w całej Polsce

Upadłość konsumencka jest pojęciem, o którym słyszała znaczna większość z nas. Jest to specjalna procedura sądowa pozwalająca na oddłużenie osób, które przestały radzić sobie ze spłatą zobowiązań. Zazwyczaj wiąże się z dużym kosztem, ponieważ wybieramy prawnika, który przeprowadzi nas przez cały proces. W tym wypadku musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Nasza firma może Ci pomóc w upadłości konsumenckiej zupełnie za darmo, pod warunkiem, że jesteś właścicielem lub udziałowcem jakiejś nieruchomości. Nasz dział prawny będzie do Twoich usług w każdy dzień tygodnia, pomoże przygotować wszystkie niezbędne dokumenty i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Mimo wszystko, najpierw zastanów się czym jest upadłość konsumencka i czy jest ona odpowiednia w Twoim przypadku.

Co To Jest Upadłość Konsumencka?

To postępowanie sądowe, w którym dłużnikowi zostają umorzone zobowiązania w przypadku zaistnienia niezawinionej niewypłacalności. Z upadłości mogą skorzystać osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej, które nie są w stanie regulować swoich zobowiązań od co najmniej 3 miesięcy. Postępowanie upadłościowe ma na celu przede wszystkim oddłużyć osobę upadłą poprzez zaspokojenie wierzycieli lub umorzenie długu. Co ważne, wedle nowych przepisów sądy nie będą oddalać wniosków osób, które doprowadziły do swojego zadłużenia w sposób umyślny lub wskutek rażącego niedbalstwa. To znaczy, że jeżeli Twoja niewypłacalność wynika np. z niefrasobliwego korzystania z kredytów i pożyczek masz prawo złożyć wniosek o upadłość.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Właśnie dowiedziałeś się na czym polega upadłość konsumencka. Teraz przedstawimy Ci kto może z niej skorzystać. Jest to dostępne dla osób, które:

 -nie prowadzą działalności gospodarczej oraz nie są udziałowcami w spółce.

– nie są w stanie regulować swoich zobowiązań od co najmniej 3 miesięcy

-posiadają długi niemożliwe lub trudne do spłacenia

Pamiętaj, że istnieją sytuacje, w których sąd może oddalić Twój wniosek o upadłość. Dzieje się tak między innymi w momencie, gdy:

– w ciągu ostatnich 10 lat dłużnik już złożył wniosek o upadłość i została ona ogłoszona, a część lub całość zobowiązań została umorzona

– w ciągu ostatnich 10 lat dłużnik dokonał czynności skutkującej pokrzywdzeniem wierzycieli np. przekazał nieruchomość bliskiej osobie w celu uniknięcia jej zajęcia przez komornika

Jak sam możesz zaobserwować, przepisy nie są skomplikowane i pozwalają wielu osobom ogłosić upadłość.

Zadzwoń teraz

Jak Długo Trwa Proces Ogłaszania Upadłości Konsumenckiej?

W przepisach nie istnieją dokładne terminy, natomiast z doświadczenia wiemy, że od czasu złożenia wniosku do ogłoszenia upadłości mija od kilku do kilkunastu tygodni w zależności od sądu.

Ile Kosztuje Upadłość Konsumencka? Czy można ogłosić upadłość konsumencką za darmo?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Osoby chcące ogłosić upadłość są w ciężkiej sytuacji finansowej, a przeważnie upadłość konsumencka wiąże się z kolejnymi dużymi wydatkami. Przy korzystaniu z pomocy kancelarii prawnych trzeba liczyć się z kosztem od 3 do 10 tysięcy złotych. Tu z pomocą przychodzi nasza firma, która przeprowadza upadłości konsumenckie zupełnie za darmo. Nasz dział prawny zrealizował już wiele skutecznych upadłości konsumencki oraz pomógł dużej liczbie osób. Jeżeli chcesz za darmo skorzystać z naszych usług, wystarczy, że posiadasz tytuł prawny do jakiejkolwiek nieruchomości, bądź udziału w nieruchomości.

Jak napisać wniosek o upadłość konsumencką? Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką za darmo?

Istnieje również możliwość, aby dłużnik sam napisał wniosek i złożył go do sądu. Mimo wszystko może to stanowić problem dla osoby, która nie posiada wiedzy prawniczej, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Korzystając z usług prawnika minimalizujemy ryzyko odrzucenia naszego wniosku. Niemniej jednak, nie dziwi nikogo, że dłużnik niechętnie chce zgłosić się do kancelarii i wydać kilka-kilkanaście tysięcy złotych, ponieważ i tak już ma problemy finansowe. Naprzeciw oczekiwaniom konsumentów wychodzi nasza firma, gdzie nasi prawnicy przeprowadzają upadłość konsumencka za darmo! Pomożemy Ci przejść przez cały proces zupełnie od zera, skompletujemy wszystkie dokumenty, wypełnimy wnioski oraz złożymy je w Twoim imieniu do sądu. Jedyne czego wymagamy, aby przeprowadzić Ci upadłość konsumencką za darmo, to abyś był właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości. Jeżeli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń pod +48530235962.

Upadłość konsumencką infolinia Zadzwoń teraz

upadłość konsumencka za darmo

Pamiętaj o konsekwencjach upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka pozwoli Ci uwolnić się od długów, jednak mimo wszystko niesie za sobą też inne, mniej przyjemne konsekwencje, takie jak:

-Wyprzedaż majątku oraz ograniczony dostęp do pieniędzy. Syndyk chcąc spłacić Twoich wierzycieli, będzie pobierać do określonej kwoty Twoje wynagrodzenie za pracę oraz zajmie Twoje konto bankowe. Sprzeda również w drodze przetargu Twoje mieszkanie, samochód, motocykl. Nie bój się natomiast o środki niezbędne do życia, jak np. sprzęty kuchenne, ciuchy. Ich syndyk nie ma prawa Ci zająć.

-Brak możliwości dysponowania własnym majątkiem oraz zaciągania kredytów. Po ogłoszeniu upadłości nie będziesz mógł swobodnie sprzedać swojego mieszkania lub samochodu. Zrobi to syndyk w Twoim imieniu.

-Strata mieszkania. Jednak nie bój się, nie dojdzie do sytuacji, w której nie będziesz mieć gdzie mieszkać. Syndyk z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży Twojej nieruchomości przekaże Ci kwotę pozwalającą wynająć mieszkanie na okres od 12 do 24 miesięcy.

Czy warto ogłosić upadłość konsumencką za darmo?

Zapewne zadajesz sobie to pytanie. Zastanawiasz się, czy upadłość konsumencka się opłaca? Sytuacja każdego z nas się różni i zawsze trzeba spojrzeć na to indywidualnie. Znasz już zasady, jakie trzeba spełnić, aby skutecznie ogłosić upadłość. Wiesz również co się z tym wiąże, jakie są zalety i wady. Analizując swoją sytuacje, sam będziesz najlepiej wiedział czy to dobra opcja dla Ciebie.

Upadłość konsumencka może Ci zapewnić wreszcie spokojne życie, bez długów. Dodatkowo, ogłoszenie upadłości wstrzymuje wszystkie czynności komornika oraz egzekucje. Po sprzedaży Twojego majątku otrzymasz pieniądze na wynajem mieszkania od 12 do 24 miesięcy, więc będziesz mógł na nowo rozpocząć życie, bez zmartwień i bez zadłużeń.

Jeżeli zdecydowałeś, że upadłość konsumencka za darmo to jest coś dla Ciebie, to śmiało się z nami skontaktuj, a nasz dział prawny przeprowadzi Cię przez cały proces ZUPEŁNIE BEZPŁATNIE! Jedynym warunkiem jest fakt, że musisz posiadać nieruchomość. Po więcej szczegółów zadzwoń pod +48530235962 lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Upadłość konsumencka za darmo, dzięki naszej firmie, w końcu jest możliwa.

Na stronie rządowej istnieje poradnik dla osób zainteresowanych upadłością konsumencką. Gdzie pobrać wniosek o upadłość konsumencką?: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/upadlosc-konsumencka-i-uklad-konsumencki–praktyczny-poradnik-dluznika

Jeżeli masz zadłużone mieszkanie, a nie chcesz ogłaszać upadłości, przeczytaj nasz inny artykuł, w którym radzimy co robić: https://odkupimymieszkanie.com/sprzedazmieszkania-z-komornikiem/

1 Comment

  1. Sławmir Mitlewski 25 stycznia 2023

    Proszę o kontakt, moje zadłużenie to ok.160000 zł. Nie posiadam funduszy na wynajęcie prawnika.
    Poydrawiam

    Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.