Wycena nieruchomości z lokatorami

Utworzono :
8 grudnia 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Nasze biuro skupu specjalizuje się w skupie nieruchomości problematycznych. Są to mieszkania zadłużone, z wadami prawnymi i z lokatorami. W tym artykule chcemy poruszyć sprawę wyceny mieszkania z lokatorem. Czy taką nieruchomość można sprzedać? Jak wyceniamy tego typu mieszkanie? Nasi specjaliści przygotowali odpowiedzi na wszystkie te pytania. Dowiedz się też, jakie korzyści wynikają ze współpracy z profesjonalnym biurem skupu nieruchomości.

Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Jest to oczywiście możliwe, ale bardzo trudne. Sprzedaż nieruchomości z lokatorem na wolnym rynku graniczy z cudem. Potencjalni kupcy szukają mieszkań, do których mogą się wprowadzić od razu. Nikt nie szuka nieruchomości, które wiążą się z problemami i być może z koniecznością założenia sprawy sądowej o eksmisje.

Z kolei wynajem mieszkania z najemcą (nawet zakładając, że jest uczciwy i płaci na czas) niekoniecznie musi odpowiadać osobie, która kupuje mieszkania w celach inwestycyjnych. Każdy inwestor chce podpisać umowę na własnych zasadach. Może np. preferować umowę najmu okazjonalnego.

Jeszcze większym problemem jest sprzedaż mieszkania z prawem dożywocia. Takie mieszkania rzadko się sprzedają.

Masz mieszkanie z lokatorem i chcesz je sprzedać? Na szczęście nie jesteś w sytuacji bez wyjścia. Możesz się zgłosić do naszego profesjonalnego biura skupu nieruchomości. Skupujemy:

 • Mieszkania z prawem dożywocia,
 • Mieszkania z zameldowanymi i niezameldowanymi lokatorami,
 • Mieszkania z najemcami
 • Mieszkania z dzikimi lokatorami.

Sprawdź, jak to działa i dlaczego warto z nami współpracować.

Przeczytaj też więcej o skupie mieszkań z lokatorami.

Wycena mieszkania z lokatorami

Zgłaszając się do nas, możesz liczyć na bezpłatną i jednocześnie w pełni profesjonalną i rzetelną wycenę. Co bierzemy pod uwagę, wyceniając mieszkanie z lokatorem? Przede wszystkim:

 • Ceny transakcyjne z najbliższej okolicy,
 • Informacje, które podałeś nam w formularzu zgłoszeniowym,
 • Stan prawny i techniczny mieszkania,

Oraz:

 • Czy mieszkanie jest z prawem dożywocia,
 • Czy można dogadać się z lokatorem, czy konieczna będzie eksmisja,
 • Czy lokator to najemca, który płaci regularnie czynsz i inne opłaty.

Wszystkie elementy mają wpływ na wycenę nieruchomości. Mieszkanie w dobrej lokalizacji z uczciwym najemcą na pewno zostanie wyżej wycenione. Mieszkanie z problematycznym lokatorem sprzedasz za niższą cenę. Wynika to z tego, że bierzemy na siebie całe ryzyko oraz z tego, że postępowanie eksmisyjne trwa nawet latami.

Musisz jednak wziąć pod uwagę to, że mieszkanie z lokatorem jest bardzo trudno sprzedać. Jeżeli potrzebujesz gotówki lub nie masz czasu zająć się sprzedażą, to współpraca z nami może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z profesjonalnym biurem skupu?

Współpraca z nami oznacza szereg korzyści dla Ciebie:

 • Szybki i skuteczny proces sprzedaży. Cała transakcja trwa zazwyczaj tylko kilka dni, nawet jeśli chcesz sprzedać problematyczne mieszkanie z lokatorem.
 • Płatność gotówką lub szybkim przelewem zaraz po podpisaniu umowy u notariusza. To od Ciebie zależy forma wypłaty, choć przelew jest bez wątpienia bezpieczniejszy.
 • Zaraz po zgłoszeniu otrzymasz od nas bezpłatną i rzetelną wycenę mieszkania z lokatorem. Od razu zaproponujemy Ci również niezobowiązującą ofertę kupna.
 • Możesz liczyć na wsparcie najlepszych specjalistów ds. nieruchomości i bezpłatną pomoc prawną.
 • Oferujemy atrakcyjne ceny skupu. Nie ma znaczenia lokalizacja mieszkania i to, że mieszka w nim lokator. Jesteśmy uczciwi wobec naszych klientów i proponujemy cenę, która zadowoli dwie strony transakcji.
 • Od swoich klientów nie pobieramy żadnych opłat i prowizji.
 • Skupujemy nieruchomości na terenie całej Polski, co nas wyróżnia na tle konkurencji, która skupia się na dużych aglomeracjach.

Działamy etycznie i oferujemy najwyższe standardy obsługi. Nie wykorzystujemy trudnej sytuacji klienta i nie zaniżamy cen. Przekonałeś się do nas? Chcesz poznać wycenę swojego mieszkania z lokatorem? Sprawdź, jak się do nas zgłosić i jak wygląda współpraca z nami.

Jak zgłosić się do biura skupu nieruchomości i uzyskać wycenę mieszkania?

Nasz proces skupu nieruchomości jest bardzo prosty. Jest przygotowany w taki sposób, żeby zaangażowanie klienta było minimalne. Od sprzedaży mieszkania z lokatorem dzieli Cię tylko kilka kroków:

 1. Wysyłasz do nas formularz zgłoszeniowy z opisem mieszkania wraz ze zdjęciami każdego pomieszczenia. Podaj nam najważniejsze informacje, ponieważ będą one niezbędne do sporządzenia wyceny. Opisz całą sytuację związaną z lokatorami.
 2. W ciągu 24 godzin przygotujemy dla Ciebie bezpłatną i rzetelną wycenę. Weźmiemy pod uwagę przede wszystkim ceny transakcyjne i sytuację związaną z lokatorem. Razem z wyceną otrzymasz atrakcyjną ofertę zakupu Twojej nieruchomości, która będzie adekwatna do całej sytuacji.
 3. Akceptujesz ofertę lub rezygnujesz ze sprzedaży. Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jeśli jednak uznasz naszą ofertę za atrakcyjną, to wtedy wspólnymi siłami zgromadzimy wszystkie dokumenty potrzebne do sfinalizowania transakcji. Możesz liczyć na naszą pomoc i fachowe doradztwo.
 4. Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, to możemy podpisać umowę przedwstępną. Otrzymasz od nas wtedy zaliczkę.
 5. Ustalamy datę podpisania umowy kupna – sprzedaży w kancelarii notarialnej. Dostosujemy się do Ciebie. Koszt aktu notarialnego bierzemy na siebie.
 6. Zaraz po podpisaniu aktu notarialnego otrzymasz od nas gotówkę lub przelew.

Kilka słów o naszej firmie skupu nieruchomości

Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Cieszymy się uznaniem naszych klientów, którzy wystawili nam setki pozytywnych opinii.

Na koncie mamy wiele udanych transakcji. Wyróżnia nas skuteczność i szybkość w działaniu.

Skupujemy mieszkania i inne nieruchomości w całej Polsce. Nie boimy się wyzwań, dlatego skupujemy też mieszkania problematyczne. Pomogliśmy wielu osobom wyjść z trudnej sytuacji. Nic dziwnego, że wciąż zgłaszają się do nas kolejni klienci, którzy chcą sprzedać trudną nieruchomość.

Jeżeli jesteś zainteresowany/-a współpracą z nami, to zapraszamy do kontaktu już dziś! Zadzwoń pod +48 530 235 962

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.