Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości

Utworzono :
7 września 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Czy istnieją korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości? Sprzedaż zadłużonego mieszkania będzie dla każdego z nas trudną decyzją. Wynika to z tego, że często jesteśmy związani emocjonalnie z nieruchomością i stanowi ona część naszego majątku. Wiele osób nie wie też, w jaki sposób sprzedać zadłużoną nieruchomość. Prywatni kupcy unikają nieruchomości obciążonych długami, które kojarzą im się z problemami i dodatkowymi formalnościami.

Jest jednak prosty sposób na to, żeby sprzedać zadłużone mieszkanie szybko i sprawnie. Wystarczy skontaktować się z profesjonalnym skupem nieruchomości. Taka transakcja może przynieść Ci wiele korzyści. Jakich? O tym dowiesz się z artykułu przygotowane przez specjalistów.

korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – jakie są rodzaje zadłużenia?

Nieruchomość może być zadłużona na wiele sposobów. Może to być zadłużenie z tytułu kredytu hipotecznego, pożyczki hipotecznej lub zadłużenie wynikające z nieuregulowanych rachunków za czynsz i media. Wiele osób, marząc o swoim własnym mieszkaniu, skorzystało z kredytów hipotecznych. Podstawowym zabezpieczeniem jest w takiej sytuacji kredytowana nieruchomość. Biorąc pod uwagę wysokie stopy procentowe i wzrost cen, spłata wysokich rat stała się bardzo problematyczna.

Również zwykłe pożyczki i zaległości we wspólnocie i spółdzielni mogą spowodować, że nasze zadłużenie będzie rosło. Część osób ratuje się tzw. chwilówkami, wpadając w spiralę zadłużenia. Jest to prosta droga do licytacji komorniczej i eksmisji.

Jak zatem uniknąć problemów i komornika? Najlepszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości.

Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości-czy to dobry pomysł?

Zadłużone mieszkanie może być dla nas coraz większym problemem. Wszystko zależy od tego, czy nasza sytuacja jest przejściowa, czy też nasz dług wciąż rośnie. Jeżeli zrobiłeś wszystko, żeby uniknąć sprzedaży mieszkania, ale wciąż nie możesz wyjść z kłopotów finansowych, to czas pomyśleć o tym, żeby sprzedać mieszkanie. Zbyt długa zwłoka spowoduje, że będziesz popadał w coraz większe tarapaty. 

Sprzedaż zadłużonego mieszkania w odpowiednim momencie pomoże Ci spłacić wszystkie zobowiązania, a nawet pozyskać trochę gotówki. Możesz ją przeznaczyć na inwestycję lub poduszkę finansową w trudnych dla Ciebie momentach.

sprzedaż zadłużonego mieszkania

Jak sprzedać zadłużoną nieruchomość?

Sprzedaż zadłużonego mieszkania niekoniecznie musi być dla Ciebie trudnym tematem. Jak jednak sprzedać takie mieszkanie, żeby osiągnąć wymierne korzyści i uniknąć nieprzyjemności?

Sprzedaż mieszkania na własną rękę może potrwać długo. Po pierwsze musisz sam zadbać o wszystkie formalności, dodać ogłoszenie, spotykać się z potencjalnymi kandydatami i poświęcić dużo czasu na prezentację. Na koniec może się okazać, że prywatni kupcy nie będą zainteresowani kupnem mieszkania z długiem. Im dłużej będzie trwała sprzedaż, tym bardziej Twoja sytuacja prawna i finansowa będzie ulegać pogorszeniu.

Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości za gotówkę. Nasze biuro skupu nieruchomości oferuje atrakcyjne ceny i minimum formalności.

Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości-jakie są?

Najważniejszą korzyścią ze sprzedaży mieszkania jest oczywiście spłata całego zadłużenie. Jak to wygląda w praktyce?

W przypadku, gdy skontaktujesz się z naszym skupem nieruchomości i będziesz chciał sprzedać mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym, to poprosimy Cię o kilka dokumentów. Najważniejsze z nich to informacja z banku o saldzie zadłużenie oraz promesa kredytowa. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, to spłacamy w pierwszej kolejności dług do banku, a Ty otrzymujesz do ręki pozostałą gotówkę.

Skupujemy również mieszkania, którym grozi licytacja komornicza. Dzięki współpracy z nami unikniesz licytacji komorniczej i sprzedasz nieruchomość w wyższej cenie. Pamiętaj, że na pierwszej licytacji komornik wystawi Twoje mieszkanie za 2/3 jego rynkowej wartości. Na kolejnej licytacji cena wywoławcza będzie jeszcze niższa. Musisz również pamiętać o kosztach komorniczych, które będziesz musiał uregulować.

Nawet jeśli komornik zajął już mieszkanie, to rozpoczniemy negocjacje, spłacimy dług, a Ty unikniesz licytacji i dodatkowych kosztów. Sprzedaż mieszkania do skupu nieruchomości będzie dla Ciebie o wiele bardziej opłacalna.

Sprzedaż zadłużonej nieruchomości do skupu nieruchomości.

Coraz więcej osób, które planują sprzedać zadłużone mieszkania, podejmuje współpracę ze skupem nieruchomości. Specjaliści z profesjonalnego biura skupu nieruchomości mają dużą wiedzę i doświadczenie. Nasi klienci zawsze mogą liczyć na fachową radę i wsparcie w trakcie całego procesu sprzedaży. Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze oraz jak bezpiecznie przeprowadzić całą transakcję.

Bardzo ważne jest to, że możesz szybko liczyć na naszą odpowiedź. Wystarczy, że napiszesz do nas i przedstawisz nam swoją sytuację. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie i zaproponujemy cenę zakupu Twojej nieruchomości. Razem z Tobą przeanalizujemy całą Twoją sytuację prawną i finansową. Pomożemy też skompletować niezbędne dokumenty. Możesz liczyć na profesjonalne i kompleksowe wsparcie.

Całą transakcję staramy się zamknąć w kilka dni. Umowę w formie aktu notarialnego podpisujemy w kancelarii notarialnej w dogodnym dla Ciebie terminie. Najpierw spłacamy całe Twoje zadłużenie, a pozostałą kwotę przekazujemy Ci w gotówce lub wykonujemy szybki przelew.

Kolejną korzyścią dla Ciebie jest to, że oszczędzasz swój czas i pieniądze. Nie tracisz czasu na szukanie kupca. W sytuacji rosnącego zadłużenia każdy dzień ma duże znaczenie. Nasze biuro skupuje mieszkania od ręki. Cała transakcja jest prosta, szybka i w pełni bezpieczna. Nie ponosisz dodatkowych kosztów, ponieważ jesteśmy bezpośrednim kupującym. Naszym klientom proponujemy bardzo atrakcyjne ceny.

Skup nieruchomości www.odkupimymieszkanie.com oferuje skuteczne rozwiązanie Twoich problemów. Skontaktuj się z nami już dziś i ciesz się życiem bez długów!

Więcej o zadłużonych mieszkaniach pisaliśmy w innym artykule: https://odkupimymieszkanie.com/jak-zadluzenie-wplywa-na-proces-sprzedazy-mieszkania/

4 komentarze

 1. […] Przeczytaj, dlaczego warto sprzedać zadłużone mieszkanie. […]

  Reply
 2. […] Przeczytaj jakie są korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości. […]

  Reply
 3. […] Skup mieszkań jako rozwiązanie dla osób potrzebujących szybkiej gotówki – Sezaro – Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości […]

  Reply
 4. […] O sposobach na sprzedaż nieruchomości zadłużonej przeczytasz w artykule: Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości. […]

  Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.