Czy da się sprzedać udział w nieruchomości?

Utworzono :
26 września 2023
Utworzono :
admin
Udostępnij :

Sprzedaż udziałów w mieszkaniu jest jak najbardziej możliwa. Jednak jest to o wiele trudniejsze niż w przypadku sprzedaży nieruchomości, do której prawo ma tylko jedna osoba. W tym artykule odpowiemy Ci jak sprzedać udział w nieruchomości.

Do naszego biura skupu nieruchomości zgłaszają się również klienci, których sytuacja majątkowa jest bardziej skomplikowana.  Chcesz sprzedać udziały w mieszkaniu? Mamy dla Ciebie gotowe rozwiązania. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

Czy mogę sprzedać udział w nieruchomości?

Najczęściej udziały w nieruchomości dziedziczymy w spadku. Spadek może poprawić naszą sytuację finansową, ale może też być źródłem problemów i nieporozumień. Trudno dogadać się z każdym ze współwłaścicieli, a podział mieszkania może być kosztowny lub niewykonalny. Naszym klientom doradzamy wtedy sprzedaż udziałów w nieruchomości. Najkorzystniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy firmy, która profesjonalnie zajmuje się skupem nieruchomości.  

Sprawdź w naszym artykule, czym są udziały w nieruchomości i jak działają.

Sprzedaż udziałów na wolnym rynku jest często niemożliwa. Prywatni kupcy, którzy szukają mieszkania dla siebie, nie są zainteresowani kupnem udziału. Taka transakcja nie ma dla nich większego sensu, ponieważ będą musieli dzielić nieruchomość z innymi współwłaścicielami.

Kiedy zgłaszasz się do biura skupu nieruchomości, to możesz liczyć na szybką i korzystną sprzedaż udziału. Nasze biuro skupu przygotowało procedury, które są proste i przejrzyste dla naszych klientów. Możesz liczyć na szybką odpowiedź z naszej strony. Przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę zakupu udziału. Płacimy gotówką lub szybkim przelewem zaraz po podpisaniu umowy u notariusza. Cały proces sprzedaży trwa około kilku dni. 

sprzedać udział w nieruchomości

Czy sprzedaż udziału w nieruchomości to dobre rozwiązanie?

Sprzedaż udziału w mieszkaniu będzie dobrym rozwiązaniem, gdy nie możesz dojść do porozumienia z pozostałymi współwłaścicielami. W pewnym momencie może się okazać, że nie masz żadnych korzyści z nieruchomości i ponosisz z tego tytułu tylko same koszty. Co miesiąc należy płacić czynsz i rachunki za media. Do tego dochodzi podatek od nieruchomości. Zdarza się, że nieruchomość jest zadłużona i musimy spłacać długi poprzednich właścicieli.

Dlatego warto rozważyć sprzedaż udziału i zrealizować zysk.  Pozyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel. Mogą służyć np. za wkład własny przy zakupie nowego mieszkania lub spłatę długów. Nie tylko pozbędziesz się problemu, ale również będziesz cieszył się dodatkową gotówką.

Jak wygląda skup udziałów w nieruchomościach i jakie dokumenty są potrzebne?

Skup udziałów w nieruchomości jest bardzo prosty. Wystarczy, że zadzwonisz do nas lub wyślesz formularz zgłoszeniowy. W celu przygotowania oferty potrzebujemy od Ciebie najważniejszych informacji o nieruchomości oraz kopii aktu własności. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, a nasza oferta będzie dla Ciebie korzystna, to przejdziemy do naszych rozmów. Nasi specjaliści poinformują Cię, jak wygląda cała procedura i jakie dodatkowe dokumenty są potrzebne do sfinalizowania transakcji. Możesz liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie transakcji. Twój komfort jest dla nas bardzo ważny.

Wycena, którą dla Ciebie przygotujemy, jest w pełni darmowa i rzetelna. Pod uwagę bierzemy m.in. stan techniczny i prawny nieruchomości, szanse na odkupienie pozostałych udziałów i jego potencjał. Wycena jest wstępem do opracowania uczciwej i korzystnej oferty dla Ciebie. 

udziały w nieruchomości

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o sprzedaży udziałów w nieruchomościach

Często spotykamy się z pytaniem, czy sprzedaż udziału jest możliwa bez zgody pozostałych współwłaścicieli. Warto wiedzieć, że zgodnie z art. 1051 Kodeksu Cywilnego każdy współwłaściciel mieszkania może zbyć swój udział w spadku. Oznacza to, że udział w nieruchomości możesz sprzedać w każdej chwili i nie musisz pytać o zgodę pozostałych osób.

Sama sprzedaż udziału nie różni się zasadniczo od sprzedaży całego mieszkania. Całą transakcję można przeprowadzić szybko i sprawnie, jeżeli zgłosisz się do profesjonalnej firmy skupu nieruchomości jak www.odkupimymieszkanie.com.   Oferujemy atrakcyjne warunki skupu w przypadku występowania współwłasności częściowej lub własności ułamkowej nieruchomości. Skupujemy udziały w mieszkaniach i domach na terenie całej Polski.

Dlaczego warto zgłosić się do skupu nieruchomości i sprzedać swój udział?

Odziedziczyłeś udziały w mieszkaniu, które są dla Ciebie kłopotliwe i wiążą się z dużymi kosztami? Zgłoś się do biura skupu nieruchomości.

Zdarza się, że spadek, zamiast poprawić naszą sytuację może być dla nas źródłem problemów. Nie tylko nie możemy swobodnie dysponować lokalem, ale musimy co miesiąc ponosić duże wydatki związane z jego utrzymaniem. Mieszkanie odziedziczone w spadku może być też zadłużone, a pozostali spadkobiercy odrzucają każdą propozycję porozumienia.

Część osób decyduje się na rozwiązanie konfliktu na drodze sądowej. Sąd może wtedy przyznać mieszkanie jednej osobie, a pozostałe spłacić. Sprawy sądowe mogą jednak toczyć się latami, a koszty utrzymania mieszkania będą rosnąć.

My proponujemy naszym klientom dużą korzystniejszą opcję. Zgłoś swój udział do sprzedaży, a my w ciągu jednego dnia skontaktujemy się z Tobą i przygotujemy profesjonalną i rzetelną wycenę. To Ty decydujesz, czy przyjmiesz naszą ofertę kupna. Jeżeli stwierdzisz, że jest dla Ciebie korzystna, to wtedy umawiamy się na podpisanie aktu notarialnego u notariusza.

Jakie korzyści wynikają dla Ciebie? Oszczędzasz swój czas i nie musisz szukać kupca na własną rękę. Cały proces skupu udziału u nas trwa tylko kilka dni!

Odzyskujesz komfort psychiczny i nie stresujesz się już więcej konfliktem z innymi współwłaścicielami lub sprawą sądową. W dniu podpisania umowy otrzymujesz od nas gotówkę, którą możesz wydać, na co tylko chcesz.

Mamy duże doświadczenie w skupie całych mieszkań i udziałów. Nasze procedury są jasne i przyjazne dla klientów. Z nami sprzedaż udziałów w mieszkaniu jest prosta i bezstresowa.

2 komentarze

  1. […] Naszych klientów z pewnością zainteresuje również to, że skupujemy udziały w nieruchomości. Odziedziczyłeś udział w mieszkaniu, który nie daje Ci żadnych korzyści? Nie możesz dojść do porozumienia z innymi współwłaścicielami?  Zgłoś się do nas, a zamiast problematycznego udziału będziesz mógł cieszyć się gotówką, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Sprawdź, jak wygląda sprzedaż udziałów. […]

    Reply
  2. […] Przeczytaj o tym, co możesz zrobić, gdy odziedziczysz udziały w nieruchomości. […]

    Reply

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.